Loď první pomoci pro Gazu vykládá svůj náklad potravin, vody a zásob v obleženém Pásmu – Politico

Loď první pomoci pro Gazu vykládá svůj náklad potravin, vody a zásob v obleženém Pásmu – Politico

Pokles představuje počáteční úspěch pro nový námořní koridor, který WCK a španělská nevládní organizace Open Arms otevřely tento týden s podporou různých vlád EU a arabských zemí.

„Tohle byl test.“ knihy Zakladatel WCK José Andrés na X.“[W]Můžeme přinést tisíce tun týdně.“

„Chceme zvýšit objem transferů humanitární pomoci, proto jednáme s několika zeměmi,“ řekl v pátek pozdě večer novinářům kyperský prezident Nikos Christodoulides. Řekl: „Jsme na velmi dobré cestě a poté je tu podpora, která jasně začala od mnoha dalších zemí, protože vidí, že to, co jsme řekli, se provádí a pokračujeme.“

Vystačí si s desítkami kamionů publikovat První zásoby míří do severní Gazy, kde děti trpí silnou podvýživou Zdvojnásobeno Minulý měsíc podle Organizace spojených národů.

„Rychlost, s jakou se rozvinula katastrofická krize podvýživy mezi dětmi v Gaze, je šokující, zvláště když je tolik potřebná pomoc připravena jen na míle daleko.“ Řekl Katherine Russell, výkonná ředitelka UNICEF, v pátek.

Agentura OSN oznámila, že nejméně 23 dětí v severní Gaze zemřelo v posledních týdnech na podvýživu a dehydrataci, což se přidalo k rostoucímu počtu dětí zabitých izraelským bombardováním – až 13 450, podle nejnovějšího sčítání palestinského ministerstva zdravotnictví.

READ  Sestry-dvojčata si vyměnily pasy na cesty do zahraničí více než 30krát

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *