Kryžiková a Ram získali titul Australian Open podruhé za 3 roky – sport

3 fotografie

Andy Brownbell

Američan Rajiv Ram a Barbura Krejčíková z České republiky jsou držiteli trofeje poté, co v sobotu 20. února 2021 ve finále australské smíšené čtyřhry v australském Melbourne porazili Australanku Samanthu Stosurovou a Matthewa Ebdena.

Aktualizováno

Melbourne, Austrálie (AP) – Barbora Krajiková a Rajeev Ram dosáhli na Australian Open dokonalého dua singlového roku a přidali titul pro smíšenou čtyřhru v roce 2021 k titulu, který sdíleli v roce 2019.

Pro Krajčíkovou je to tři v řadě.

Ona a Ram od začátku dominovali v sobotním vítězství 6: 1 6: 4 nad divokými kartami Austrálie Mattem Ibdenem a Samem Stosurem.

„Cítím se skvěle,“ řekla Krajiková. „Jsem velmi vděčný za to, že jsme se mohli znovu dát dohromady.“

Krajikova vyhrála svůj první titul v Austrálii s Ramem před dvěma lety a s Chorvatkou Nikolou Mektic v loňském roce.

„Měli jsme jako tým rok volna, ale ona rok neměla – loni vyhrála tuto věc, takže jsou to tři roky po sobě,“ řekl Ram. „Dobrá práce. Vždy je radost si s tím hrát.“

Byl to virus, který nesouvisí s COVID-19, který dočasně rozbil úspěšné partnerství měsíc před Australian Open 2020.

„Byl jsem zde nemocný v prosinci téhož roku a nemyslel jsem si, že je dobrý nápad pokusit se hrát také smíšenou čtyřhru,“ řekl Ram, který loni vyhrál dvojici mužů s Joe Salisburym.

To ho staví do sporu o čtyřhru v Melbourne Parku. 36letý Američan a Salisbury se pokusí obhájit titul v nedělním finále čtyřhry proti Ivanovi Dudgeovi a Slovensku Philipu Polasikovi.

READ  Týmy Watertown zahájily v úterý cestu k zápasům prvního kola

Krajiková promarnila svou šanci ve dvojnásobku, když spolu se svou českou týmovou kolegyní Kateřinou Senyakovou prohrála v pátečním finále čtyřhry žen s druhou nasadenou Elise Mertensovou a Arinou Sabalenkovou.

Řekla, že to ze své mysli vypustila co nejrychleji, s cílem získat další titul.

Krejčíková a Ram měli jen jeden únikový bod a potřebovali méně než hodinu, aby porazili Ebdena a Stosura, kteří každý získali titul, ale s různými partnery.

Když si Ebden v páté hře udržel své podání, aby konečně vyslal australskou dvojici na výsledkovou tabuli, byl ještě daleko od úvodního setu. Dokázalo se to natolik, že Kryžiková a Ram to dokončili za pouhých 22 minut.

Fanoušci, kteří zůstali po vítězství Naomi Osaky nad Jennifer Brady ve finále dvouhry žen v naději, že budou svědky domácího vítězství na čtyřech šampionátech, se nahlas pokusili zvýšit Ibden a Stosur. Ale bylo to marné.

Australské duo ve druhém setu snížilo své chyby a vypadalo to, že se do zápasu vrátí, ale když Ram v devátém zápase snadno podával, okamžitě vyvinul tlak na Ibdeena.

Další dvě chyby zanechaly Ibdeena a Stosura hledět na bod zápasu. A když Ibdin po dlouhé základní směně vystřelil široký forhend, bylo to za pouhých 59 minut.

Krajikova uvedla, že partnerství s Ramem funguje kvůli jejich přístupu ke hře.

Řekla: „Cítím, že si rozumíme na hřišti i mimo něj. Je to opravdu jednoduché a funguje to.“

———

Více AP Tennis: https://apnews.com/hub/tennis A https://twitter.com/APSportovní

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *