Kryžiková a Ram získali titul Australian Open podruhé za 3 roky – sport

3 fotografie

Andy Brownbell

Američan Rajiv Ram a Barbura Krejčíková z České republiky jsou držiteli trofeje poté, co v sobotu 20. února 2021 ve finále australské smíšené čtyřhry v australském Melbourne porazili Australanku Samanthu Stosurovou a Matthewa Ebdena.

Aktualizováno

Melbourne, Austrálie (AP) – Barbora Krajiková a Rajeev Ram dosáhli na Australian Open dokonalého dua singlového roku a přidali titul pro smíšenou čtyřhru v roce 2021 k titulu, který sdíleli v roce 2019.

Pro Krajčíkovou je to tři v řadě.

Ona a Ram od začátku dominovali v sobotním vítězství 6: 1 6: 4 nad divokými kartami Austrálie Mattem Ibdenem a Samem Stosurem.

„Cítím se skvěle,“ řekla Krajiková. „Jsem velmi vděčný za to, že jsme se mohli znovu dát dohromady.“

Krajikova vyhrála svůj první titul v Austrálii s Ramem před dvěma lety a s Chorvatkou Nikolou Mektic v loňském roce.

„Měli jsme jako tým rok volna, ale ona rok neměla – loni vyhrála tuto věc, takže jsou to tři roky po sobě,“ řekl Ram. „Dobrá práce. Vždy je radost si s tím hrát.“

Byl to virus, který nesouvisí s COVID-19, který dočasně rozbil úspěšné partnerství měsíc před Australian Open 2020.

„Byl jsem zde nemocný v prosinci téhož roku a nemyslel jsem si, že je dobrý nápad pokusit se hrát také smíšenou čtyřhru,“ řekl Ram, který loni vyhrál dvojici mužů s Joe Salisburym.

To ho staví do sporu o čtyřhru v Melbourne Parku. 36letý Američan a Salisbury se pokusí obhájit titul v nedělním finále čtyřhry proti Ivanovi Dudgeovi a Slovensku Philipu Polasikovi.

READ  Maďarsko uznává udělení schengenského víza běloruskému úředníkovi, který byl vyhoštěn Českou republikou

Krajiková promarnila svou šanci ve dvojnásobku, když spolu se svou českou týmovou kolegyní Kateřinou Senyakovou prohrála v pátečním finále čtyřhry žen s druhou nasadenou Elise Mertensovou a Arinou Sabalenkovou.

Řekla, že to ze své mysli vypustila co nejrychleji, s cílem získat další titul.

Krejčíková a Ram měli jen jeden únikový bod a potřebovali méně než hodinu, aby porazili Ebdena a Stosura, kteří každý získali titul, ale s různými partnery.

Když si Ebden v páté hře udržel své podání, aby konečně vyslal australskou dvojici na výsledkovou tabuli, byl ještě daleko od úvodního setu. Dokázalo se to natolik, že Kryžiková a Ram to dokončili za pouhých 22 minut.

Fanoušci, kteří zůstali po vítězství Naomi Osaky nad Jennifer Brady ve finále dvouhry žen v naději, že budou svědky domácího vítězství na čtyřech šampionátech, se nahlas pokusili zvýšit Ibden a Stosur. Ale bylo to marné.

Australské duo ve druhém setu snížilo své chyby a vypadalo to, že se do zápasu vrátí, ale když Ram v devátém zápase snadno podával, okamžitě vyvinul tlak na Ibdeena.

Další dvě chyby zanechaly Ibdeena a Stosura hledět na bod zápasu. A když Ibdin po dlouhé základní směně vystřelil široký forhend, bylo to za pouhých 59 minut.

Krajikova uvedla, že partnerství s Ramem funguje kvůli jejich přístupu ke hře.

Řekla: „Cítím, že si rozumíme na hřišti i mimo něj. Je to opravdu jednoduché a funguje to.“

———

Více AP Tennis: https://apnews.com/hub/tennis A https://twitter.com/APSportovní

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *