Královský český balet se vrací do Bundabergu se Šípkovou Růženkou

Královský český balet se vrací do Bundabergu se Šípkovou Růženkou

Královský český balet se vrací do Bundabergu se Šípkovou Růženkou.

Po představeních Labutího jezera v roce 2022 se Královský český balet vrací se svou klasickou extravagancí, Spící krasavicí, v Moncrieff Entertainment Center v neděli 15. října.

Šípková Růženka sleduje příběh princezny Aurory.

Když král nepozve zlou vílu Carabosse na křest princezny, sešle na princeznu kouzlo, které znamená, že zemře, pokud ji od 16 let píchne jehlou.

Král se snaží ochránit svou dceru tím, že zakáže všechny jehly v království, ale princezna Aurora ji omylem píchne do prstu v den svých šestnáctých narozenin. O 100 let později je spící kráska princezna Aurora nalezena pohledným princem, který se probudí ze spánku a magie je poražena.

V nastudování Šípkové Růženky Královského českého baletu vystoupí sólisté světového formátu Kristina Terentiev a Natalia Koch (dříve z Australian Ballet a Queensland Ballet), zatímco Jevgenij Světlica a Nikolaj Nazarkevyč vystoupí jako hlavní mužské role v Princově společnosti.

Kristina Terentiev se narodila v Kišiněvě v Moldavsku a vystudovala taneční školu v Kišiněvě.

Byla hlavní tanečnicí v Národní opeře a baletu Moldavska, než v roce 2003 nastoupila do kanadského Atlantic Ballet Theatre jako hlavní tanečnice.

Christina získala řadu ocenění včetně Grand Prix 2007 na Mezinárodní soutěži baletních umělců ve Vídni v Rakousku. V roce 2008 na Mezinárodní soutěži klasického baletu XXIII ve Varně získala první zlatou medaili.

Jevgenij Svetlitsa se narodil ve Lvově na Ukrajině a před nástupem na Kyjevskou univerzitu kultury a umění studoval na Lvovské státní taneční škole. Do lvovského divadla opery a baletu nastoupil v roce 2000, během kterého získal mezinárodní baletní cenu Arabesque.

Soutěž a poté se stal hlavním tanečníkem společnosti.

Během této doby byl Jevgenij pozván jako hostující sólista Kyjevské národní opery Ukrajiny, Saranského státního hudebního divadla a Ukrajinského baletu.

READ  Jak sledovat Bislet Diamond League 2021

Během své kariéry získal řadu ocenění, včetně Ceny lidového umělce Ukrajiny za rok 2021, Zasloužilého umělce Ukrajiny za rok 2015 a Ceny Vadima Pisareva za rok 2010.

Pro rezervaci volejte Moncrieff Leisure Center na 4130 4100.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *