NASA se chystá učinit velké oznámení o Marsu. Tady je to, co víme. Vědecká výstraha

NASA se chystá učinit velké oznámení o Marsu.  Tady je to, co víme.  Vědecká výstraha

Chystáme se zjistit, co se stane s obklíčenou NASA Návrat vzorku Marsu úkol. Za pár hodin – ve 13 hodin EDT – to NASA udělá Uspořádejte tiskovou konferenci Která uvádí svá doporučení pro další postup.

Mise pokračuje několik let a vozítko Perseverance bylo nasazeno v únoru 2021. Součástí mise Perseverance je sbírat zajímavé vzorky marťanských hornin, které mají být sebrány jinou misí a vráceny na Zemi.

Minulý rok byla budoucnost návratové mise na Mars po nezávislém hodnocení nejistá Rozhodl jsem se, že program byl „Nerealistická očekávání ohledně rozpočtu a časové osy“, „nefunkční struktura“ a „neefektivní řízení“.

Rozpočtové výbory Sněmovny reprezentantů a Senátu pak doporučily rozpočet, který zahrnoval snížení rozpočtu NASA na rok 2024 o 454 080 000 USD. Konkrétně ze vzorové návratové mise na Mars. NASA také snížila výdaje na misi – Propouštění velkého počtu pracovníků a dodavatelů Z Jet Propulsion Laboratory, která misi vede.

To vyvolalo určité obavy, že by mise mohla být přerušena a kanystry naplněné vozítkem Perseverance zůstaly na povrchu Marsu k ničemu. Nadcházející oznámení NASA možná nabízí záblesk naděje.

„Návrat vzorku Marsu byl v posledních dvou desetiletích hlavním dlouhodobým cílem mezinárodního planetárního průzkumu.“ Agentura píše.

„Rover Perseverance od NASA shromažďuje přesvědčivé vědecké vzorky, které vědcům pomohou pochopit geologickou historii Marsu, vývoj jeho klimatu a připravit se na budoucí lidské průzkumníky. Návrat vzorků také pomůže NASA při hledání známek starověkého života.“

a Aktuální plán Má start na orbitální dráze v roce 2027, přistávací modul v roce 2028 a vzorky z původního Marsu, které dosáhnou Země v roce 2033. Nová doporučení poskytují způsob, jak tyto časové osy splnit.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *