Setkání velvyslance – prezidenta Zorabichviliho s českým prezidentem Pavlem vyvolalo kritiku ze strany místopředsedy parlamentu Volského

Setkání velvyslance – prezidenta Zorabichviliho s českým prezidentem Pavlem vyvolalo kritiku ze strany místopředsedy parlamentu Volského
Setkání velvyslance – prezidenta Zorabichviliho s českým prezidentem Pavlem vyvolalo kritiku ze strany místopředsedy parlamentu Volského<br />


Logo velvyslance

Autor: Lisa Medlitze

Úterý 12. prosince 2023
Prezident České republiky Peter Pavel hostil 11. prosince prezidentku Gruzie Salome Zorabichvili. Po vřelém přivítání se obě hlavy států setkaly tváří v tvář.

Podle české veřejnoprávní stanice „Cht-24“ přijetí prezidenta Pavla jeho gruzínského protějšku signalizovalo jeho podporu evropským aspiracím Gruzie. Český prezident uznává prezidenta Zourabichviliho jako politika, který významně přispívá k prosazování evropských hodnot ve své zemi.

Sourabichvili se v rámci návštěvy v úterý setká s předsedou Sněmovny reprezentantů a předsedou Senátu.

Prezident Pavel chce podle české prezidentské administrativy vyjádřit svou podporu evropské cestě Gruzie před zasedáním Evropské rady.

První místopředseda parlamentu Gia Volsky vystoupil na setkání prezidenta Zorabichviliho s českým prezidentem a znovu ho kritizoval, že „návštěva tzv. porušovatele ústavy v České republice nevyhovuje a poškozuje politické obraz Gruzie.“

Podle Wolského vláda nemůže vydat mandát někomu, kdo zastává názory v rozporu s oficiálním postojem vlády a společnosti.

„Tato vyhláška je pro porušovatele ústavy nevhodná a nedostatečná. Návštěva takzvaného porušovatele ústavy v České republice není dobrá a poškozuje politický obraz Gruzie. Evropská unie rozhodla, že Gruzie si zaslouží postavení. Dílo Salome Jurabichvili, porušení ústavy nemá následky a nepoškozuje pověst Ústavního soudu. „Je to vytvářet pocit stability ve společnosti. Jeho posláním a posláním je zabránit pocitu stabilita, stabilita ve společnosti. Vytvořeno vládou,“ řekla Gia Wolsky.

READ  Technologie Českých aerolinií zajišťují základní služby údržby letadel Air Korsika

Georgian Dream zahájil letos v září obžalobu prezidenta kvůli návštěvám zemí EU bez povolení vlády. Přestože se parlamentu nepodařilo odvolat Sourabichviliho, Ústavní soud potvrdil prezidentovo porušení ústavy.


You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *