„Píseň pěvců a hadů“: Dekonstrukce temného symbolismu v architektuře filmů „Hunger Games“

„Píseň pěvců a hadů“: Dekonstrukce temného symbolismu v architektuře filmů „Hunger Games“

Byt Coriolanuse Snowa ve tvaru sněhové vločky je jedním z mála divadelních scén v prequelu a nabízí kombinaci několika designových stylů, včetně Art Deco, českého kubismu a zařízení a povrchových úprav kosmického věku.

Foto: Murray Close/Lionsgate

„Přenosy z tohoto zásadního, velmi tragického okamžiku v historii, kde jde o projekci moci, se dokonale hodí pro dystopický příběh,“ říká producentka Nina Jacobson, která spolupracovala s režisérem Francisem Lawrencem (a dříve Garym Rossem). . V každé filmové sérii. Kritický pohled na tuto strukturu byl pro její produkční tým důležitým nápadem. „Když se znovu podíváte na tuto architekturu, máte rovnováhu mezi zastrašováním a sváděním,“ vysvětluje Hanisch. „Například nacistická architektura ve Třetí říši měla lidi nalákat, aby uvěřili v politiku tohoto nového režimu versus Sovětský svaz, který se více soustředil na strašení lidí a řekl: ‚Vy nejste nic, režim je všechno. ‚“

Jak jsme viděli v předchozích filmech, uprostřed toho všeho masivního betonu jsou barevné, luxusní a nejnádherněji zdobené prostory, které Snow obývá. Rodinným domem budoucího prezidenta je rezidence ve tvaru sněhových vloček, jejíž architektura interiéru je směsí art deca, českého kubismu a zařízení kosmického věku. Přednášky Snow School jsou vyučovány ve stylu Tempietto Federal se spirálovou řadou lavic. Televize, na které on a jeho studenti sledují Hunger Games, je přímo z herní show ze 60. let.

READ  Kde se duny natáčely? 2021 míst natáčení

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *