Americký virus Corona: Závod mezi variantami a vakcínami ve Spojených státech bude úzkou výzvou, varují odborníci a omezení uvolňování nepomáhají

„Brzy to bude hovor,“ řekl v úterý CNN dr. Ashish Jha, děkan Fakulty veřejného zdraví na Brown University. „my Roubování opravdu dobřeTo je dobrá zpráva. Tyto změny se velmi rychle šíří po celé zemi, a to je špatná zpráva. “

„Podle mě by vakcína měla zvítězit,“ dodal Jha. „To je velká věc, ale: to, co Texas, Mississippi a další státy dělají, aby se uvolnily a zbavily se příkazů masek a jednání, jako by se vše vrátilo do normálu, a to rozhodně klesá spolu s proměnnými.“

Guvernéři Texasu a Mississippi patří mezi nejméně tucet státních vůdců, kteří tento měsíc zmírnili omezení – mnozí připisují vylepšené počty Covid-19 a zvýšené očkování.

Ale v 15 státech byly nové případy Covid-19 hlášené během týdne, který skončil úterý, nejméně o 10% vyšší než minulý týden, podle údajů z Univerzita Johna Hopkinse. Ve dvou z těchto států – Minnesotě a Michiganu – byly případy podle údajů o 40% vyšší než v předchozím týdnu.

Nové případy jsou v USA celkově stále trendy nižší a odborníci tvrdí, že k nastolení trendu jsou zapotřebí udržitelnější údaje – nejméně dva týdny. Ale vzhledem k tomu, že v zemi koluje tolik znepokojivých proměnných, může být detekce včasných varovných signálů klíčem k omezení probíhajícího šíření.

USA vytvářejí scénář „perfektní bouře“ variabilního přelévání

V současné době existuje několik proměnných, které odborníky znepokojují.

Obsahují Dva kmeny koronaviru byly poprvé detekovány v Kalifornii Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí jsou nyní oficiálně „proměnnou zájmu“. S odvoláním na raný výzkum agentura uvedla, že varianty mohou být o 20% přenositelnější a některé léčby mohou být proti kmenům méně účinné. CDC neřeklo, že vakcíny proti nim přestanou fungovat.

Existuje jedna „fronta a střed“, řekl Dr. Michael Osterholm, ředitel Centra pro výzkum a politiku v oblasti infekčních nemocí na University of Minnesota.

READ  Zahájení mise European juices k Jupiteru a jeho měsícům

Jedná se o variantu B.1.1.7, která byla poprvé objevena ve Velké Británii a podle CDC se nyní očekává, že se stane dominantní variantou v USA za pouhé týdny.

Kmeny koronaviru, které byly poprvé objeveny v Kalifornii, jsou oficiálně ''  Proměnné zájmu, & # 39;  CDC říká

„Naše současné modely … projekt, který do konce března, začátkem dubna, B.1.1.7 bude dominantní variantou,“ uvedla v pondělí ředitelka CDC Dr. Rochelle Wallinski.

Ve Spojených státech bylo hlášeno nejméně 4 690 případů varianty – to s největší pravděpodobností nepředstavuje celkový počet případů v celé zemi, ale spíše ty, které našli vědci, kteří analyzovali pozitivní vzorky. Varianta byla zjištěna nejméně v 48 státech, Portoriku a Washingtonu, D.C.

„Myslím, že příštích několik týdnů bude vše kolem B.1.1.7 a závodu mezi vakcínou a variantou,“ řekl Osterholm. „Zmírňující, jak jsme nyní … Vytváříme ideální scénář bouře, aby se tento virus rozšířil.“

Různé přístupy ke dni svatého Patrika

V době, kdy úředníci ve zdravotnictví říkají, že je Rozhodující při určování toho, jak se pandemie nadále objevuje„Oslavy Dne svatého Patrika budou v některých částech země také vypadat jinak.

Některé irské hospody v New Orleans oznámily, že se nebudou slavit, s odvoláním na obavy ohledně šíření Covid-19 a omezení společností.

Chicago překvapuje město tradiční řekou Green River v den svatého Patrika poté, co uvedlo, že akce byla zrušena

Irská hospoda Finn McCall v Mid City v pondělí na Facebooku napsala, že davy lidí „nám nedovolí dodržovat pravidla státu a města“.

V příspěvku se uvádí: „Jakkoli bychom chtěli být otevření a vidět tváře všech, to by ohrozilo nejen naše zaměstnance, ale i společnost“.

Úředníci New Orleans minulý týden uvolnili omezení, což umožnilo maloobchodním prodejnám, restauracím, salonům a dalším podnikům zvýšit kapacitu na 75%. Bary, pivovary, tělocvičny a další podniky jsou nyní z 50% funkční.

Mezitím v Gruzii starosta Savannah Van Johnson uvedl, že v úterý je město otevřené, a naléhá na podporu snah o zmírnění Covid-19.

READ  Průlet Juno odhaluje úžasné nové snímky Jupiteru a zvuky jeho měsíce Ganymede

„Je důležité si uvědomit, že Savannah je dokořán. Byli jsme dokořán. Způsob, jakým zůstaneme otevřeni, je žádost o použití masek,“ řekl starosta a naznačil, jak důležité jsou oslavy Dne svatého Patrika pro místní ekonomiku.

Přes pandemii a mandát města na masky byly o víkendu tisíce obyvatel a turistů, někteří bez masek a mnozí ne sociálně vzdálení, přeplněné ulice a podniky.

Všechny státy očkovaly nejméně 10% dospělých

Párty v davech jarních prázdnin v Savannahu a na Floridě jsou příklady hladu po návratu k normálu – ale říkají odborníci Nyní není čas upustit od bezpečnostních opatření. A Do bezpečnější budoucnosti zbývá jen pár měsíců. Až bude očkováno více zemí.
Více než 72 milionů Američanů dosud dostalo alespoň jednu dávku vakcíny Covid-19 Data CDC. Více než 39 milionů lidí bylo plně očkováno – přibližně 11,8% populace USA.
Poté, co jste byli očkováni, je bezpodmínečně nutné pokračovat v zakrývání na několika místech (zatím).  Tady je důvod

Z populace země starší 65 let byla více než třetina plně očkována a téměř dvě třetiny obdržely alespoň jednu dávku vakcíny Covid-19.

Všechny státy navíc plně zaočkovaly alespoň 10% dospělé populace.

Aby se počty očkování ještě zvýšily, nedávno ohlásilo několik vedoucích zemí Rozšířená pravidla způsobilosti, Přidejte miliony Američanů na seznam lidí, kteří mohou dostat šanci. Řekl prezident Joe Biden Chce, aby všichni dospělí Američané měli nárok na vakcínu do 1. května – a některé státy uvedly, že se tam chtějí dostat dříve.

I když se vakcinační procesy zrychlily, problémy přetrvávají – včetně frekvence vakcín a dezinformací.

Společnost uvádí, že první děti, které byly očkovány ve studii s vakcínou Covid-19 pro děti ve fázi 2/3 Moderny

Dr. Francis Collins, ředitel Národního institutu zdraví, v úterý uvedl, že církev může hrát vedoucí úlohu při zvyšování důvěry ve vakcínu Covid-19.

„Mnoho z těch, kteří mohou mít velký užitek z toho důvodu, že jim hrozí rozvoj závažných a dokonce život ohrožujících infekcí, se stále drží zpátky,“ řekl Collins ve Washingtonské národní katedrále, kde se shromáždili náboženští vůdci, aby pomohli posílit důvěru ve vakcíny.

READ  The Science of Snowflakes - BBC Ideas

„Dnes všichni dáváte naději do akce,“ řekl. „Doufám, že ukončím hrozné utrpení a ztráty na životech způsobené Covid-19, a doufám, že ukončím ekonomickou devastaci, kterou způsobila, a doufám, že vakcína nejen chrání vás, ale také – pokud to uděláme společně – rodina, vaši přátelé, vaše komunita, váš národ, celý váš svět. “

K této zprávě přispěli Deidre McPhillips, Jamil Lynch, Gregory Lemos, Gisela Crespo a Michael Needleman.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *