Zdá se, že všichni onemocní koronavirem

Zdá se, že všichni onemocní koronavirem

S opětovným nárůstem případů koronaviru se zdá, že každý buď má infekci, nebo zná někoho, kdo ji má. Bez robustního sledování údajů, které bylo k dispozici během nouzového stavu v oblasti veřejného zdraví, bude obtížné vidět jasný obraz, ale některé trendy lze stále pozorovat.

Míra hospitalizací v posledním týdnu vyskočila o 20 % poté, co byla na vzestupu od začátku listopadu. Tento trend se odráží v celé zemi, s výjimkou západních Spojených států, kde je nyní téměř 10 % amerických okresů považováno za země s vysokou mírou hospitalizace.

Dostupné údaje z monitorování odpadních vod také naznačují, že většina lokalit – 74 procent – ​​hlásila vyšší úrovně viru, přičemž 44 procent hlásí nejvyšší hodnoty, jaké kdy byly zaznamenány. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) však poznamenávají, že různá místa odběru vzorků odpadních vod je začala sbírat v různých časech, což znamená, že tyto ukazatele jsou relativní a měly by být kombinovány s jinými údaji.

„Máme údaje o odpadních vodách a údaje o hospitalizacích a pak máme spoustu anekdot,“ řekl William Schaffner, profesor v oddělení infekčních nemocí na lékařské fakultě Vanderbilt University. „A moji kolegové po celé zemi, když s nimi mluvím na konferenčních hovorech, všichni zažívají v podstatě totéž.“

Za nárůst případů může podle Schaffnera zimní počasí a s tím spojené cestování a srazy. Současné respirační virové sezóně rozhodně „nepomohly“ ani laxní virové mitigační postupy.

„Je tu menší sociální odstup. Lidé venku. „Chtějí se vrátit do normálu a únava z vakcín a COVID je tam téměř hmatatelná,“ řekl Schaffner.

To také naznačuje, že současný dominantní tlak ve Spojených státech pravděpodobně posune případy na vyšší úroveň.

„Nyní máme dominantní variantu Omicron – variantu JN.1 – a je velmi nakažlivá. Všechny tyto varianty Omicron jsou nakažlivé, ale tato je před ostatními,“ řekl Schaffner. „Šíří se velmi široce a způsobuje významné množství takzvaných mírných infekcí, že „Není to tak vážné, aby vás odvezlo do nemocnice, ale stále můžete být mizerně tři nebo čtyři dny.“

READ  9 malých příznaků, že máte chronický únavový syndrom | Linda Easthouseová

Nejnovější odhady Centers for Disease Control and Prevention ukazují, že podvarianta Omicron JN.1 způsobuje 61,6 % případů COVID-19 ve Spojených státech. Předpokládá se, že aktualizované vakcíny proti Covid-19 jsou stále účinné proti tomuto kmeni, navzdory mutacím, které nese – ale vakcíny nebudou mít žádný účinek, pokud zůstanou na pultech, místo aby byly podávány lidem.

nově Zpráva z CDC Odhaduje se, že pouze 21,4 procenta dospělých dostalo aktualizovanou dávku COVID-19.

Jak Schaffner podotýká, rozšířený virus postihuje z velké části křehké a starší lidi, tedy typy pacientů, které on a jeho kolegové většinou vídají v nemocnici.

CDC na základě stupně hospitalizací COVID-19 klasifikuje jednotlivé kraje na nízké, střední a vysoké. Téměř 10 procent okresů USA je považováno za země s vysokou mírou hospitalizace podle nejnovějších federálních údajů a 37,2 procenta se má za to, že má mírnou míru přijetí.

Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) přestala zveřejňovat národní údaje o případech poté, co v loňském roce skončila mimořádná situace v oblasti veřejného zdraví, ale údaje o hospitalizaci koronaviru jsou stále pravidelně aktualizovány. Tato společná data nyní slouží jako celospolečenský ukazatel doporučených kroků, které by lidé měli podniknout k ochraně svého zdraví.

Když okresy zaznamenávají střední nebo vysokou úroveň hospitalizací, CDC doporučuje lidem s vysokým rizikem vážného onemocnění, aby nosili obličejové masky, když jsou ve vnitřních veřejných prostorách. Lidé, kteří přicházejí do kontaktu s lidmi s oslabenou imunitou, by měli zvážit maskování nebo testování, než se s nimi setkají.

Na rozdíl od předchozích let však zúčastněné strany ve zdravotnictví tvrdí, že zdravotní systémy nejsou zahlceny současnou mírou hospitalizací. Navzdory nárůstu případů Schaffner řekl, že nebude říkat, že Spojené státy v současnosti zaznamenávají nárůst případů.

READ  Covidové, kteří přežili, cítí jídlo jinak

„Váhám, zda to nazvat prudkým nárůstem, protože jsme tento termín používali v minulé sezóně a před tím, kdy jsme měli opravdu velmi velké nárůsty, které vážně zatěžovaly nemocniční systémy,“ řekl. „Máme velký sezónní nárůst. Nemyslím si, že jsme na úrovních, na kterých jsme byli loni.“

Většina zdravotnických odborníků tvrdí, že očekává, že současný stav vysoké virové aktivity bude pokračovat i v lednu, včetně Maria Van Kerkhove, technické vedoucí Světové zdravotnické organizace v oblasti Covid, která tento týden uvedla, že očekává, že „trendy v lednu budou pokračovat i v zimních měsících severní.“ Polokoule.“

Copyright 2023 Nextstar Media Inc. všechna práva jsou uložena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *