Dva členové Klubu českého dědictví Papežský veletrh | Sociální

George Mikiska a James Simon z Nové Prahy se 6. srpna objevili na výstavě papežského hrabství v Glenwoodu v Minnesotě a zastupovali Klub českého dědictví.

Česká republika (Vesel, Lanstale, Montgomery a Nová Praha) má po Minnesotě největší populaci českých imigrantů v Pope County. Stále mají aktivní epizodu ZCBJ, která se schází každý měsíc v ZCBJ Hall a Opera House. Je to jako New Proc před 50 a více lety.

Klub českého dědictví prodával české zboží. Největším prodejcem dne byla česká kuchařka s názvem „Chuť české tradice“, následovaná českými knoflíky a samolepkami „Jack Say Mass“.

Klub českého dědictví zveřejnil v novinách Papežská župa inzerát s oznámením, že jsou k vidění. Pořídil to Facebook, takže ve stánku byl po celý den nepřetržitý dav hostů.

George Mikiska navštívil každého, koho zajímal český původ, obvykle 15-30 minut. Někteří přinesli svou rodinnou historii a dokumenty.

Většina lidí zaparkovaných u stánku byla v Georgeově osobním nákladu 175 000 šeků z Minnesoty. Prostřednictvím své databáze George identifikoval více než 32 000 svých příbuzných. Mikiska dokázal některým lidem říci jména jejich předků, místo, kde byli jejich předkové pohřbeni, a původ jejich předchůdců imigrantů. Každá osoba dostala list webových stránek, aby mohla pokračovat ve vyhledávání, a na hřbitovech se běžně setkáváme s překladem českých slov. Každý byl namířen správným směrem, aby pokračoval ve svém pátrání po předcích.

Chcete -li se dozvědět více o Klubu českého dědictví, kontaktujte George Mikisku na „českém“ webu nebo o připojení.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *