NASA sdílí dosud největší obrázek galaxie Andromeda, internet ji popisuje jako „naprosto krásnou“

Obrázek ukazuje prodloužení 48 000 světelných let od galaxie v Andromedě.

Americká vesmírná agentura NASA v neděli sdílela „největší snímek všech dob“, který pořídil Hubbleův vesmírný teleskop galaxie Andromeda. Fotografie byla pořízena před sedmi lety a jde o největší velkou fotomontáž našeho galaktického souseda, která kdy byla pořízena.

Národní úřad pro letectví a vesmír uvedl, že snímek ukazuje úsek galaxie Andromeda o délce 48 000 světelných let s více než 100 miliony hvězd v pohledu. Panorama je v příspěvku na Instagramu rozděleno na tři části, přičemž poslední část ukazuje skupinu modrých hvězd s nespočtem hvězd roztroušených po celém obrázku.

Podívejte se níže:

Tento snímek je rozdělen do tří snímků. První snímek ukazuje jasnou skvrnu vycházející z levé spodní části galaxie Andromeda s pruhy rozprostírajícími se do všech stran. Světlo v horním kvadrantu snímku ustupuje v podstatě do černé a kousků modrého prostoru bez počtu Bezpočet hvězd. Na druhém obrázku je světlo rozptylující se fialovými a modrými pruhy ustupujícími temnotu vesmíru.“

Od svého sdílení zanechala fotografie obdiv uživatelů internetu. Nasbíralo přes milion lajků. Jeden uživatel napsal: „Je to tak krásné.“ Další řekl: „Je to fenomén.“ Třetí komentoval: „Absolutně neuvěřitelné.“

Čtěte také | NASA objevila „tepelně stabilní“ krátery na Měsíci, které mohou připravit cestu pro expanzi lidské přítomnosti

Vesmírná agentura vysvětlila, že jelikož se galaxie Andromeda nachází 2,5 milionu světelných let daleko, lze identifikovat tisíce hvězdokup. NASA uvedla, že naše Mléčná dráha a Andromeda jsou podobné velikosti a tvaru.

Za zmínku stojí, že fotografie byla poprvé zveřejněna v roce 2015 a včera byla znovu sdílena. Snímek ukazuje rozšíření galaxie o 48 000 světelných let „ve viditelné přirozené barvě světla“, uvádí agentura. inzerent. „Protože je galaxie od Země vzdálena jen 2,5 milionu světelných let, je to mnohem větší cíl na obloze než nespočet galaxií, které HST běžně zobrazoval miliardy světelných let daleko,“ vysvětlila NASA.

READ  Zdravotníci okresu Los Angeles žádají obyvatele, aby si před oslavou Dne matek nechali udělat testy na COVID

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.