Konfiskace luxusní jachty pro vládu ruské oligarchie ve Španělsku na žádost Američanů

Rus Viktor Vekselberg má úzké vztahy s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho případ je prvním zabavením Nově vytvořený americký obchodní tým Ta je věnována tvrdému zásahu proti porušovatelům sankcí v reakci na ruskou válku na Ukrajině.
Americké ministerstvo spravedlnosti uvedlo, že luxusní jachta s názvem „Tango“ za 90 milionů dolarů byla zabavena na základě údajného porušení amerických bankovních podvodů, praní špinavých peněz a sankcí. Byl chycen na španělském ostrově Mallorca ve Středozemním moři. Podle soudních dokumentů.
Americký soudce, který povolil zadržení, soudce Zia Farooqi. Vydejte osmistránkový ožehavý příkaz Byl umučen za Putinovo zabíjení civilistů a ničení ukrajinských měst.

„Zabavení cíleného majetku je jen začátkem zúčtování, které čeká na ty, kdo budou Putinovi zvěrstva napomáhat. Ani ministerstvo spravedlnosti, ani historie nebudou laskavé k oligarchům, kteří si vybrali špatnou stranu,“ napsal Varocki.

Farooqi zakončil svůj příkaz tím, že ukázal na a Článek CNN Mars Který podrobně popsal škody způsobené na Hadím ostrově, kde ukrajinští obránci odpověděli na hrozbu ruské invaze následujícími slovy: „Ruská válečná loď, jdi po svých.“

„Převzetí moci ministerstvem spravedlnosti odráží poselství statečných ukrajinských vojáků na Hadím ostrově,“ napsal Varoki.

Zvláštní útvar ministerstva spravedlnosti

Americký prokurátor Merrick Garland řekl, že pondělní zabavení „nebude poslední“.

„S našimi mezinárodními partnery uděláme vše, co je v našich silách, abychom pohnali k odpovědnosti každého jednotlivce, jehož zločinné činy umožní ruské vládě pokračovat v nespravedlivé válce,“ uvedl v prohlášení.

Ministerstvo uvedlo, že v rámci vyšetřování porušení sankcí ruskými občany bylo zmrazeno dalších 625 000 dolarů, které byly rozděleny devíti různým bankám.

Ministerstvo spravedlnosti minulý měsíc oznámilo, že spouští speciální jednotku, která má pomoci vymáhat sankce proti ruským vládním úředníkům a oligarchům, zaměřeným na jejich jachty, letadla, nemovitosti a další majetek.

READ  Silné zemětřesení zasáhlo jihovýchod Tchaj-wanu a zřítilo budovy

Jednotka nazvaná KleptoCapture zahrnuje žalobce, federální agenty a odborníky na praní špinavých peněz, vymáhání daní a vyšetřování národní bezpečnosti z FBI, IRS, US Marshals Service a U.S. Postal Inspection Service.

Přestože existuje hrstka ruských oligarchů – těchto miliardářů, kteří pod Putinovým bedlivým dohledem vydělali tolik svého majetku – modlete se za mír Od vypuknutí války na Ukrajině mnozí mlčeli, protože jim země odřízly přístup na trhy a obchod.

Tento příběh byl aktualizován o další podrobnosti.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.