Nejnovější: Mertens a Sabalinka vyhrávají australský titul ve čtyřhře | Sportovní

Melbourne, Austrálie (AP) – nejnovější z Australian Open (všechny časy jsou místního času):

Elise Mertens a Arena Sabalenka zvítězily ve finále žen ve čtyřhře na Australian Open a získaly podruhé jako tým grandslamový titul.

Mertens z Belgie a Sabalenka z Běloruska porazili třetí osádku Barboru Kryzhikovou a Katerinu Senyakovou 6-2 6-3 z České republiky.

V roce 2019 získali titul US Open.

Druhé nasazené Sabalenka a Mertens minuli poslední mistrovské body v závěrečném zápase s osmi plus minutami. Sabalenka hlavičkou chytil čtvrtý bod šampionátu a získal titul, když Senyakova poslala široký bekhend.

Sabalenka je jednou z top 10 a stále více se zaměřuje na singlové akce.

Krygciková a Senyakova zvítězily ve Wimbledonu a French Open v roce 2018.

Kriegsikova má další šanci získat titul v Austrálii poté, co si zajistila místo ve finále smíšené čtyřhry.

Britové Rajiv Ram a Joe Salisbury se kvalifikovali do finále mužské čtyřhry na Australian Open, když porazili Skotska Jimmyho Murraye a Brazilce Bruna Soarese 6-4 7-6 (2).

Ram a Salisbury získali titul loni. Finálový zápas odehrají Ivan Dodij a Philip Pulasic ze Slovenska.

Salisbury je také v semifinále smíšené čtyřhry s Američankou Desirae Krawczykovou.

Hra začíná 12. den Australian Open a v pátek večer exhibičním zápasem bude semifinále dvouhry mezi osádkou číslo 4 Danielem Medveděvem a pátým osazencem Stefanosem Tsitsipasem.

Tsitsipas se vzchopil ze zaostávání ve dvou setech, aby ve čtvrtfinále porazil Rafaela Nadala.

Dnešním prvním zápasem je semifinálový zápas ve čtyřhře mužů, kde nastoupí Jimmy Murray ze Skotska a Bruno Soares z Brazílie proti Američanovi Rajivovi Ramovi a Joe Salisburyovi z Británie.

Ve finále čtyřhry žen se setká s Belgií, Elise Mertensovou a Arinou Sabalenkovou z Běloruska, proti Barborě Kryzhikové a Češce Katrině Senyakové.

Copyright 2021 Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez svolení.

READ  Finále Mistrovství světa IAAF 2022 v oštěpu: Neeraj Chopra získal stříbrnou medaili a zapsal se do historie | Další sportovní novinky

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *