Když Magic Eraser dosáhne všech pixelů, může Pixel 6 Pro deaktivovat některé funkce Pixel 7?

Když Magic Eraser dosáhne všech pixelů, může Pixel 6 Pro deaktivovat některé funkce Pixel 7?

Když byla v říjnu 2021 poprvé vydána řada Pixel 6, uvažovalo se v té době o tom, že skvělá funkce Magic Eraser, která „maže“ nežádoucí osoby a předměty z fotografií, nebude dostupná pro starší modely Pixel, protože vyžaduje použití čipové sady Google Tensor, které se zaměřují na umělou inteligenci. V té době byly Pixel 6 a Pixel 6 Pro poháněny pouze křemíkem Tensor.

A když byla loni v říjnu uvedena řada Pixel 7, nové modely byly poháněny Google Tensor 2 SoC. „Modely pokročilého strojového učení“ dostupné s čipovou sadou Tensor 2 ve spojení s 10,8MP předním fotoaparátem umožňují telefonům zavést systém rozpoznávání obličeje 2D Face Unlock. Vzhledem k tomu, že systém vytváří pouze dvourozměrné hloubkové mapy obličeje uživatele, lze telefon odemknout nahráním fotografie majitele zařízení do fotoaparátu.

Povede nadcházející funkce čtvrtletního vydání k širší distribuci exkluzivit pro Pixel 7?

jako výsledek, Google nepovoluje odemknutí obličejem pro Pixel 7 k ověření transakce Google Pay. Google nedovolí systému rozpoznávání obličeje Pixelu 7 ověřit identitu uživatele při pokusu o otevření aplikace. Google chce, aby systém rozpoznávání obličejů nebyl oklamán více než 7 % případů, aby mohl být považován za bezpečný. Pokud se tedy systém na lince Pixel 7 podaří přimět k odemknutí telefonu více než 7krát ze 100 pokusů, systém není považován za bezpečný.

Jak se ukázalo, spoofing umožní někomu jinému než skutečnému vlastníkovi Pixelu 7 odemknout telefon více než 20krát ze 100 pokusů. Systém má také problémy se slabým osvětlením. Funkce Face Unlock je však užitečná, protože umožňuje uživatelům Pixel řady 7 odemknout své telefony, aniž by museli řešit čtečku otisků prstů pod displejem.

Minulý týden Google ohromil komunitu Pixel tím, že to oznámil Magic Eraser bude nyní k dispozici na všech modelech Pixel, i když Pixel 5a a starší nepoužívají čipovou sadu Tensor. A co je nejdůležitější, tuto funkci lze použít také na jiných telefonech Android a iOS jiných než Pixel, pokud používají aplikaci Fotky Google a předplatí službu cloudového úložiště Google One. Starší modely Pixel potřebují pouze nainstalovanou aplikaci Fotky Google.
Jsme tedy zvědaví, zda se všechny ty zvěsti o tom, že Pixel 6 Pro dostane Face Unlock, nyní téměř rok staré, konečně naplní. V tomto okamžiku hry by se to nezdálo pravděpodobné, ale znovu nikdo nečekal, že se Magic Eraser stane funkcí na všech telefonech Pixel.

Clear Calling bude údajně k dispozici pro řadu Pixel 6

Zvěsti s největší pravděpodobností související s řadou Pixel 6 a Face Unlock byly Na základě použití obrazového snímače Sony IMX 663 pro přední kameru na Pixel 6 Pro. Snímač podporuje automatické ostření Dual Pixel, což znamená, že v režimu na výšku vytváří snímač hloubkovou mapu obličeje uživatele pomocí pouze jedné čočky. To by mohlo společnosti Google umožnit vytvořit Face Unlock pro Pixel 6 Pro a dokonce nabídnout zabezpečenou verzi této funkce, i když stále nefunguje v prostředí se slabým osvětlením.
Minulý rok nám Google řekl, že funkce Clear Calling snižuje hluk na pozadí při telefonních hovorech řady Pixel 7 Nakonec bude k dispozici uživatelům řady Pixel 6. Funkce využívá čipset Tensor a tato funkce se pravděpodobně objeví na řadě Pixel 6 než Face Unlock.

Další funkcí Pixel 7, o které nám Google minulý rok řekl, že přijde na řadu Pixel 6, je Guided Frame. Jedná se o funkci poháněnou umělou inteligencí, která pomáhá zrakově postiženým pořídit si selfie pomocí virtuálního trenéra, který uživatele vede, jak umístit telefon, aby si pořídil životaschopnou selfie. Kromě pomoci s nalezením telefonu bude trenér také odpočítávat časovač, který zavře závěrku na nule.

V minulosti Google zavedl nové funkce do nejnovějších modelů Pixel a poté tyto funkce přidal do starších zařízení Pixel. Tyto funkce jsou obvykle zaváděny prostřednictvím Quarterly Pixel Feature Drop a další by měla dorazit 6. března. Již víme, že Magic Eraser bude brzy vydán na všechny Pixely a za pár dní budeme vědět, zda březnová aktualizace rozšíří distribuci některých funkcí, které jsou nyní exkluzivní pro řadu Pixel 7.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *