Česko „vypnulo“ Hlas Evropy a vydává proruské zprávy

Česko „vypnulo“ Hlas Evropy a vydává proruské zprávy

Brusel – modré pozadí a žluté hvězdy, napodobující vlajku Evropské unie, pražskou centrálu a vícejazyčné zpravodajské bulletiny: Hlas Evropy nebo Hlas Ruska v Evropě. Zpravodajské služby České republiky (BIS) odhalily proruské propagandistické akce prováděné internetovým deníkem, do kterého se v těchto hodinách s největší pravděpodobností nedostane kvůli jeho zákazu. Hlavičkový papír podle bezpečnostních služeb spravovala ona Viktor MedvedčukJe to bývalý ukrajinský přítel ruského prezidenta Vladimira Putina. Medvedčuk byl Českou republikou okamžitě zařazen na sankční seznam, stejně jako jeho nejbližší zaměstnanec Artem Marchevskij.

O tom je pochyb Hlas Evropy zaplatil politikům z nejméně šesti členských zemí (Nizozemsko, Belgie, Německo, Francie, Maďarsko a Polsko), aby ovlivnily politickou debatu a veřejné mínění. Jména politiků zatím nejsou známa; Česká média seznamy neposkytujíMožná kvůli probíhajícímu vyšetřování. Mezi členy euroskeptičtějších stran tradičně sympatizujících s Ruskem nevyhnutelně panují podezření, ale ještě není vše prokázáno.

Vyprávění je specificky zaměřeno na osud války s poselstvím, že mír je možný, pokud se Ukrajina vzdá části svého území, což je podmínka, kterou Evropská unie a její členské státy odmítly.

Anglická verze Překladatelská služba od Withub

READ  Česká ekonomika se pravděpodobně dostane z recese v prvním čtvrtletí

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *