FNE v Cannes 2022: Česká kinematografie v Cannes

Česká inscenace Butterfly Vision má premiéru v Cannes – světová premiéra Maxima Nakonichniho bude uvedena v Un Certain Regard, která je součástí Cannes Official Selection (17.-28. května). A Butterfly Vision, příběh o naději a lidskosti v těch nejbeznadějnějších podmínkách, vznikl v koprodukci Ukrajiny, České republiky, Chorvatska a Švédska a na české straně jej koprodukovala Dagmar Sedlashková z MasterFilm. Dále soundtrack složil český scénárista a hudebník Džian Baban.

Přečtěte si celý článek

viz motýl

Un Certain Regard

Světová premiéra

viz motýlFilm režírovaný prvorežisérem Maximem Naconchinim vypráví poutavý příběh Lilie, která byla měsíce držena jako válečná zajatkyně a nyní se snaží obnovit svůj život na Ukrajině jako voják a manželka. Je to krutý a surrealistický příběh oběti, která prostě odmítá být známá jako taková.

Film produkovaly Elizaveta Smith a Daria Basil z Taboru (Ukrajina) s Dagmar Sedlashkovou z MasterFilm (Česká republika), Annikou Juka z 4 Films (Chorvatsko) a Mario Adamsonem a Sergio C. Ayalou ze Sisyphos Film Production (Švédsko). jako koproducenti. Butterfly Vision podpořil Fond českého filmu částkou 108 000 €.

READ  Zesnulí kameramani Michael Chapman a Allen Davio slaví na filmovém festivalu Camerimage

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.