Hlavní oznámení o dnešních neutrinech: ScienceAlert

Hlavní oznámení o dnešních neutrinech: ScienceAlert

Má to být obrovský týden pro vesmírné a fyzikální novinky, protože na čtvrtek 29. června byly oznámeny dvě velké tiskové konference o vesmíru.

Mohou sdílet historii, ale obě jsou to velmi samostatná oznámení a, co můžeme říci, velmi zvláštní nálezy, které budou sdíleny s veřejností.

Pojďme se ponořit a podívat se, co zatím víme.

Objev gravitačních vln

Aktualizováno 29. června 2023: Bylo to oznámeno a je to oficiální! Vědci objevili hukot pozadí vesmíru. Přečtěte si více zde.

Detekce tohoto bzučení na pozadí je obrovská, protože by mohla způsobit revoluci v našem chápání raných dnů vesmíru.

Například elektromagnetické záření neposkytuje obraz vesmíru dříve než v době posledního rozptylu (asi 400 000 let po velkém třesku) Gravitační vlny nám však mohou dát informaci o nástupu inflace, pouze 10-32 sekund po velkém třesku,“ řekla loni v lednu teoretická fyzička Susan Scottová z Australské národní univerzity a centra excelence ARC pro detekci gravitačních vln Michelle Starr, vedoucí novinářce ScienceAlert.

Vyzpívat ten slabý hukot na pozadí ze všech ostatních „zvuků“ ve vesmíru bylo velmi obtížné. Ale vědci to dokázali pomocí časovacích polí pulsaru.

Pulsary jsou typem neutronové hvězdy, pozůstatky hmotných hvězd, které zemřely ve velkolepé supernově a zanechaly za sebou pouze husté jádro.

Tyto rotující hvězdy fungují jako kosmické majáky a jejich paprsky rádiového záření se šíří po Zemi v přesných intervalech.

Vlnění gravitačních vln by teoreticky mělo způsobit malé anomálie v načasování těchto pulsarů.

Jeden pulsar by sám o sobě mnoho neznamenal, ale velké množství pulsarů všechny vykazuje podobné nekonzistence, které by mohly představovat druh gravitačních vln, které bychom očekávali, že budou generovány sloučením černých děr v raném vesmíru, řekl Michele Starr. vysvětlit.

READ  Studie naznačuje, že cirkulace „mozkové vody“ může znamenat, že náš mozek používá kvantovou aritmetiku: ScienceAlert

Zatímco výzkumníci odkládají tvrzení, že gravitační vlny již detekovali, mají velmi slibný podpis a více dat by mělo odhalit jasnější obrázek.

Objev neutrina

Aktualizace 29. června 2023: Druhá reklama! Oficiálně jsme detekovali vysokoenergetická neutrina, která pocházejí z pod naší galaxie.

Dali nám první neutrinovou mapu galaktické roviny a také naznačili původ tajemného kosmického záření.

Objeveno uživatelem Neutrinová observatoř IceCube Postaveno hluboko v antarktickém ledu.

Tento detektor částic hledá neutrina; Subatomární částice, které je neuvěřitelně obtížné detekovat kvůli nedostatku náboje a hmoty, které ve skutečnosti neexistují.

Tato schopnost podobná duchům procházet masově a bez povšimnutí naším vesmírem získala neutrina přezdívku „částice duchů“. Díky tomu jsou také ideálními subjekty pro studium vzdálených kosmických událostí, protože jejich trajektorie a vlastnosti zůstávají relativně nezměněny okolím, když létají vesmírem.

Neutrina jsou emitována jako součást procesu beta rozpadu, který přeměňuje neutrony na protony – což z nich činí jednu z nejrozšířenějších subatomárních částic ve vesmíru. Desítky miliard Narážet nehty každou sekundu, aniž byste si toho všimli.

Již dříve jsme detekovali neutrina z vzdálené kvasaryA srážky částica dokonce Naše slunce. Jsou dokonce kandidáty na tajemnou látku známou jako temná hmota.

Reklamu si můžete znovu prohlédnout zde.

border frame=“0″allow=“akcelerometer; automatické spuštění; Zápis do schránky. média kódovaná gyroskopem; obraz v obraze; sdílení na webu „allowfullscreen>“.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *