Katie Poulter porazila Karolínu Plíškovou v Eastbourne a připsala si nejlepší výhru své kariéry | Ryan Peniston srazil Holgera Rona | tenisové novinky

Katie Poulter porazila Karolínu Plíškovou v Eastbourne a připsala si nejlepší výhru své kariéry |  Ryan Peniston srazil Holgera Rona |  tenisové novinky

Karolína Plíšková se stala největší skalperkou kariéry Katie Poulterové, když britská č. 4 poprvé porazila soupeřku z top 10; Ryan Peniston pokračuje ve svých skvělých pár týdnech porážkou čtvrtfinalisty Holgera Rona na French Open v Rothsay International Eastbourne.

Poslední aktualizace: 21.06.22 17:00

Katie Poulter postupuje do třetího kola v Eastbourne

Čtvrtá nasazená Británie Katie Poulterová se odrazila poté, co se v prvním setu potýkala s Buckleleovou, aby vyřadila loňskou finalistku Wimbledonu Karolínu Plíškovou ve druhém kole Rothsay International Eastbourne.

Pětadvacetiletá hráčka prohrávala v rozmezí půl hodiny 5:0 se světovou sedmičkou, ale poté, co se dostala na palubovku, zůstala s Češkou, než publikum na centrkurtu několikrát zvedlo nohy. napínavý druhý a třetí set.

Poulterová využila pět ze svých 19 příležitostí k úniku, aby si zajistila vítězství 1-6 6-4 6-4 a pokračuje ve skvělé formě poté, co minulý týden v Birminghamu dosáhla nejlepšího skalpu své kariéry proti Alison Riskeové.

Smělá nedělní výhra nad Terezou Martínkovou vyřadila domácí favoritku z jejího devátého zápasu na trávě v létě, a přestože čelila impozantnímu soupeři, Plíšková přiznala, že se na svůj nejlepší přípravný zápas nepřipravila stoprocentně.

Obavy dvojnásobné grandslamové finalistky se zdály neopodstatněné poté, co předčasně dvakrát zlomila Poulterovou, ale Britka pokračovala v bodování a sklízela ovace ve stoje poté, co se vyhnula tribuně.

Poulterová, která si i nadále vytvářela šance, navýšila podání Plíškové a nakonec toho začala ve druhém setu využívat k vyrovnání.

Čtyři po sobě jdoucí dvojchyby bývalé světové jedničky pomohly Poulterovi v rozhodujícím zápase, ale hned se zlomily a set opustily v dobré formě.

Poulterová si nechala vedení 4-2 a udržela pozornost a dobrý návrat jí dal šanci naservírovat vítězství. První zápasový bod byl zachráněn, ale poté, co se na hřišti umístil druhý skvělý vítěz, nebyl tento bod promarněn, aby Poulterová dosáhla nejlepšího výsledku své kariéry.

„Naskočila mi z toho husí kůže, takže moc děkuji,“ odpověděl Poulter na kurtu, když se ho ptali na atmosféru v Devonshire Parku.

„Jsem na sebe tak hrdý. Dostal jsem se ven, necítil jsem se pohodlně a tvrdě jsem pracoval, abych se tam dostal. Bojoval jsem, bojoval a porazil takového hráče, to znamená hodně.“

Poulterovo vítězství přineslo britským hráčům na centrálním kurtu dva góly ze dvou Ryan Peniston Ve svých působivých pár týdnech pokračoval vítězstvím 4-6, 7-6 (5), 6-1 ve čtvrtfinále French Open. Holger Ron.

Otvírák těsně šel po teenagerově cestě poté, co se v 10. hře rozhodným způsobem zlomil, ale dobře připravený Penniston se držel svého vysoce hodnoceného soupeře a zahnal druhý poločas za bouřlivého potlesku publika.

Ryan Benniston bojoval o vítězství 4-6, 7-6 (5) 6-1 nad čtvrtfinalistou Holgerem Ronem na French Open.

Ron ztratil klid na začátku hry, když se Peniston skvěle vrátil střelou do zadní části hřiště a vstřelil svůj první brejk.

Dán odpálil tenisový míček z kurtu, než udeřil raketou o krabici od ručníků, aby se varoval.

Ačkoli Ron okamžitě odskočil, Peniston zachoval klid a znovu se nadechl, než zakončil poslední skvělé skóre.

Na kurtu řekl: „Jsem s tím velmi spokojený. Těžký začátek, ale díky vám jsem mohl bojovat.“

„Bylo to šílené, abych byl upřímný. Před dvěma týdny byly věci hodně jiné, ale teď se věci změnily a já ho miluji.“

Nezapomeňte nás sledovat na skysports.com/tennis, našem účtu na Twitteru Tweet vložit & Sky Sports – ať jste kdekoli! K dispozici ke stažení nyní na – iPhone a iPad A Android