Kalašnikov AK-12: Puškař vylepšuje útočnou pušku na základě bojových zkušeností na Ukrajině

Michail Svetlov / Getty Images

Muž střílí z útočné pušky AK-12 Kalašnikov před výstavou zbraní v Rusku v roce 2020.CNN

Výrobce střelných zbraní Kalašnikov představil modernizovanou útočnou pušku AK-12 s úpravami založenými na použití zbraně ve válce na Ukrajině.

Sergej Urzumcev, hlavní konstruktér Kalašnikov Group, v pátek řekl ruským státním médiím TASS, že aktualizace následovala po „vstupu“ získaném ze „zkušenosti s použitím pušky ve speciální operaci“ – eufemismus pro nevyprovokovanou moskevskou invazi na Ukrajinu.

Dodal, že první várka modernizovaných AK-12 již byla dodána do ukrajinského regionu „speciálních vojenských operací“ „k určení zpětné vazby“.

V rámci modernizace byl z nejnovější konstrukce vyřazen dvouranný trhací režim pušky, protože podle agentury TASS výrazně nezvýšil účinnost zbraně a zkomplikoval její konstrukci.

Další změny měly usnadnit ovládání zbraně.

AK-12 má několik montážních platforem, které umožňují instalaci dalšího vybavení, jako jsou mířidla, muška, baterka a laserový značkovač, stejně jako zařízení pro bezhlučnou a bezplamennou palbu, uvádí TASS.

Podle webu Kalašnikova je 5,45 mm AK-12 „standardní služební puška pro ruskou pěchotu a další jednotky“.

Ruská armáda prochází přezbrojováním puškami AK-12 od roku 2018, uvádí web Kalašnikov.

Kalašnikov také v pátek uvedl, že spustí jednotku na výrobu dronů.

„Vytvořili jsme divizi bezpilotních letadel. Posílili jsme všechny naše schopnosti v jejich vývoji a výrobě, několikrát rozšířili výrobu,“ citovala v pátek agentura TASS Alana Luchnikova, šéfa skupiny Kalašnikov.

Luchnikov řekl, že nová jednotka zvládne odpalování a řízení schopností pozemních bezpilotních letounů, stejně jako vše potřebné pro efektivní provoz bezpilotních vzdušných prostředků.

Řekl, že skupina Kalašnikov vyrábí taktické drony.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *