Tento půvabný rodinný dům je oděný do korku na českém venkově

Ateliér SAD a interiérová designérka Iveta Zachariášová navrhli rodinný dům v Razovce v České republice. Nachází se na úpatí Ještědského hřbetu s výhledem na CHKO Český ráj. Venkovský dům je opláštěn korkem – materiálem zvoleným pro svou odolnost vůči povětrnostním vlivům a tepelné vlastnosti.

Návrhář: Ateliér So A Iveta Zachariasová

„Krajině dominují otevřené, kvetoucí, neoplocené trávníky. Vizualizace vnitřních prostor a integrace do krajiny je jedním z hlavních směrů, které řídí proces navrhování domu,“ uvedli architekti.

Dům se nachází na krásném travnatém břehu a je obklopen místními žulovými růžovými kameny. Krásný vzhled domova je jako z filmu! „Štíhlá hmota domu se úhlopříčně zařezává přes strmý svah silnice a hřeben jako by se svažoval do zahrady,“ pokračovali projektanti.

Má sedlovou střechu vyrobenou ze šikmých hliníkových plechů. Střecha se rozšiřuje a má vyčnívající tvar a tvoří krytou terasu. Trojúhelníková příčka odděluje terasu od interiéru domu. Velká část fasády je obložena portugalským expandovaným korkem – položeným ve svislých pásech napříč konstrukcí. Lišty jsou různé šířky a designéři tvrdí, že je to poprvé, co je korek v České republice takto použit.

Dům má otevřenou kuchyni, obývací pokoj a jídelnu soustředěnou kolem zavěšeného krbu. Ložnice, koupelny a úložné prostory jsou umístěny podél rovné chodby směrem ke vstupním dveřím.

„Vnitřní design domu s vnitřním uspořádáním místností mohl vzniknout dříve než samotný dům,“ řekla Zakariazová. „Mnoho funkčních aspektů bylo zřejmé od začátku a v podstatě jsme řešili pouze jejich sladění.“

READ  Nejvyšší soud zrušil zákaz uctívání v Kalifornii vyvolaný koronovým virem

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *