John Isner vs Nicholas Mahut ve Wimbledonu 2010

Tenis byl popsán jako jeden z fyzicky nejnáročnějších sportů a jedná se většinou o atraktivní hodinky.

Délka a šířka tenisového kurtu znamená, že hráči pokryjí hodně terénu i v krátkých přímých zápasech.

S průměrným třísetovým tenisovým zápasem trvajícím 90 minut jsou tenisté jedni z nejlepších sportovců na světě a Američané John Isner A francouzsky Nicolas Mahut Ve Wimbledonu 2010 se konala výstava fitness, odhodlání a vytrvalosti.

John Isner vs Nicholas Mahut, 2010 Wimbledon

The Nejdelší tenisový zápas V historii se skvěle hrálo mezi Johnem Isnerem a Nicholasem Mahutem v prvním kole dvouhry mužů ve Wimbledonu 2010.

John Isner nakonec vyhrál 6-4, 3-6, 6-7, 7-6, 70-68 v zápase trvajícím 665 minut (11 hodin 5 minut), rozloženého na tři dny v londýnském All England Clubu.

Isner a Mahut hráli na stadionu 18 22. června 2010, čtyři sady v den, kdy byla hra přerušena kvůli nedostatku přirozeného světla.

Hráči se vrátili další den a začali svou dlouhou bdělost ve skupině E, neúnavně udržovali své podání, než byla hra znovu zastavena kvůli nedostatku přirozeného světla, což prodloužilo zápas na bezprecedentní třetí den.

Byla to nečekaná událost, že elektronický srovnávací přehled v pátém setu přestal běžet na 47-47, protože nebyl naprogramován tak, aby si udržel skóre i po tomto bodě.

Isner a Mahut pokračovali ve hře 24. června, každý poslal více než 100 es a udržel si své podání v 168 po sobě jdoucích zápasech během zápasu.

Američan nakonec zvítězil a udržel si službu ve 137. hře pátého setu, poté ve 138. minutě Mahuta zlomil, aby vyhrál maratónský zápas a postoupil do druhého kola. Samotná pátá skupina trvala osm hodin a 11 minut.

Plaketa visí před stadionem 18 na počest zápasu, který odehráli John Eisner a Nicholas Mahut během Wimbledonu 2010.

John Isner ustoupil ve druhém kole proti Holanďanovi Themo de Packer V po sobě jdoucích skupinách je jasné pociťovat následné účinky.

READ  David Krejci uzavírá možnost návratu do Bruins

Mimochodem, John Isner a Nicholas Mahut se znovu setkali v prvním kole Wimbledonu 2011, tentokrát však Američan zvítězil ve dvou setech.

Záznam John Isner proti Nicholasovi Mahutovi Je nepravděpodobné, že by došlo k prolomení zápasu, protože tenisové zápasy nyní k určení konečné sady používají pravidlo tiebreaker.

Pravidla dříve stanovovala, že finálový set na Grand Slams se bude hrát, dokud kterýkoli hráč nevyhraje o dva zápasy více než jeho soupeř, přičemž minimálně šest zápasů bude vyhráno (kromě US Open – kde se rozhodoval vždy tajbrejk poslední sada).

Na různých grandslamových turnajích však nyní byly zavedeny nové systémy bodování. Pokud se na Australian Open nerozhodne ve finální skupině 6-6, použije se k určení vítěze tajbrejk (první hráč, který dosáhl 10 bodů).

Ve Wimbledonu nyní pravidla diktují, že se bude hrát tiebreaker, pokud bude finální set vyrovnaný na 12-12, zatímco French Open stále dodržuje staré pořadí.

Další nejdelší tenisové zápasy

Zápas Johna Isnera-Nicholase Mahuta je nejdelší tenisový zápas v historii a zároveň nejdelší ve dvouhře mužů.

Ve skutečnosti se John Isner objeví dvakrát v seznamu 10 nejdelších zápasů. V semifinále Wimbledonu 2018 prohrál Isner s Jihoafrickou republikou Kevin Anderson 6-7, 7-6, 7-6. 4-6, 24-26 v zápase, který trval šest hodin a 36 minut.

Byl to čtvrtý nejdelší zápas v historii tenisu a druhý nejdelší grandslamový zápas.

Nejdelší běh ženských dvouhry mezi Američany trval 6 hodin a 31 minut Vicki Nelson A Jane Hebnerová V prvním kole Mezinárodního mistrovství Central Fidelity Banks v roce 1984. Vicki Nelsonová zvítězila 6-4, 7-6.

Nejdelší čtyřhrou daviscupového zápasu byl mezi Českou republikou a Švýcarskem.

Česká republika Thomas Berdych A Lucas Rossall bije Stanislas Wawrinka A Marco Chiudinelli Ze Švýcarska 6-4, 5-7, 6-4, 6-7, 24-22 v zápase, který trval sedm hodin a dvě minuty. Je to druhý nejdelší zápas v historii tenisu.

READ  Kanaďan Denis Shapovalov vypadl ve druhém kole West-South Open
Nejdelší tenisový zápas na celém Grand Slamu
Big Slash Strikes zápas Doba kalendář
Finále dvouhry mužů Australian Open 2012 Novak Djokovič Pte. Raphael Nadal 5 hodin a 53 minut 5-7, 6-4, 6-2, 6-7, 7-5
2004 French Open, první kolo, dvouhra mužů Tým Fabrice Santoro Arnaud Clement 6 hodin a 33 minut 6-4, 6-3, 6-7, 3-6, 16-14
Wimbledon, dvouhra mužů, první kolo 2010 John Isner BT. Nicolas Mahut 11 hodin a 5 minut 6-4, 3-6, 6-7, 7-6, 70-68
US Open, semifinále dvouhry mužů z roku 1992 Stefan Edberg BT. Michael Chang 5 hodin a 26 minut 6-7, 7-5, 7-6, 5-7, 6-4