Dvě ženy tvrdí, že byly sledovány pomocí Apple AirTag při nakupování v jižním Orange County

ALISO VIGO, Kalifornie (KABC) – Dvě ženy se domnívají, že byly sledovány pomocí Apple AirTag při sobotních nákupech v jižním Orange County.

Adrianna Ballesteros mluvila v úterý s Eyewitness News a řekla, že ona a její přítel věří, že zařízení bylo použito k jejich sledování po domě.

„Okamžitě jsem se otočila a řekla si: ‚Nepůjdu domů, protože jsme spolu byli celou noc v mém autě‘,“ řekla. „Takže jsem si říkal: ‚Jestli tam něco je, je to pravděpodobně v mém autě. „

Ženy později zařízení hledaly v kabelkách, nákupních taškách a autě ballisteros, ale nic se nenašlo.

Zařízení o velikosti tlačítka se mohou připojit téměř ke všemu pomocí kroužku na klíče a uživatelé iPhone mohou na svém telefonu používat funkci nazvanou „Find My“, která jim umožňuje sledovat polohu štítku pomocí Bluetooth.

Uživatelé systému Android si mohou stáhnout aplikaci Tracker Detect z Obchodu Google Play a provést totéž. Zprávy však naznačují, že štítky lze také bezpochyby použít ke sledování lidí, pokud vklouznou do kufru, kufříku nebo auta, což vyvolává otázky týkající se soukromí a bezpečnosti.

Číst více | Zprávy tvrdí, že sledovací zařízení Apple AirTag bylo použito při pronásledování a krádeži: Co potřebujete vědět

Ballesteros řekla, že svého přítele vysadila poté, co šli nakupovat. O dvacet minut později se na iPhonu její kamarádky objevilo upozornění.

Řekla, že bylo napsáno: „Bylo zjištěno neznámé příslušenství. Tento předmět se s vámi nějakou dobu pohyboval. Majitel vidí jeho polohu.“

Jakmile klikla na oznámení, Ballesteros řekla, mohla vytáhnout, jako…byla tam mapa. „Sledovala naši přesnou polohu z Targetu celou cestu zpět do jejího domu, takže to bylo trochu děsivé.“

Zástupci policejního oddělení Orange County reagovali na volání žen 911.

READ  Sledovat Další Motorola Razr Get Shut

„Tehdy začali prohledávat moje auto a pak se také zmínili, že dostali podobný telefonát dříve během dne,“ řekl Ballesteros.

Přátelé nejsou sami.

Sportovním oblečením nabitá modelka Brooks Nader se na svém instagramovém účtu podělila o podobnou zkušenost poté, co řekla, že jí někdo nechal vložit AirTag do kabátu.

„Byl jsem v baru v Tribeca…můj kabát ležel na židli za mnou…a jakmile jsem byl na cestě domů, na půli cesty domů, dostal jsem upozornění jako: „Někdo tě sleduje.“ “ řekl Nader.

V prohlášení pro Good Morning America Apple uvedl, že bere obavy o bezpečnost zákazníků vážně.

„AirTag je navržen se sadou proaktivních funkcí, které odrazují od sledování spamu – jako první v oboru – který informuje uživatele, pokud je s nimi pravděpodobně neznámý AirTag, a odradí zlé herce od používání AirTag k nekalým účelům.“

Ballesteros a její přítel řekli, že se chtějí podělit o své příběhy, aby varovali ostatní.

„Buď si vědom svého okolí,“ řekla. „Jen buď v bezpečí.“

Losangeleské policejní oddělení uvedlo, že vyšetřovatelé Eyewitness News vyšetřují dva podobné případy.

Copyright © 2022 KABC Television, LLC. Všechna práva vyhrazena.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.