Izrael souhlasí s výměnou vězňů a rukojmích a čeká na odpověď Hamasu, říká analytik CNN

Izrael souhlasí s výměnou vězňů a rukojmích a čeká na odpověď Hamasu, říká analytik CNN

Carlos Garcia Rollins – Reuters

Demonstranti vyzývají k propuštění izraelských rukojmích zadržených Hamasem během protestu v Tel Avivu 17. března 2024.CNN

Izrael souhlasil s americkým návrhem na výměnu vězňů a rukojmích, která by propustila asi 700 palestinských vězňů, včetně 100 odpykávajících si doživotí za zabití izraelských občanů, výměnou za propuštění 40 izraelských rukojmích, uvedla v neděli Kan News pobočka CNN s odkazem na Izrael. televizní síť. Vysoký izraelský úředník.

Začátkem víkendu analytik CNN Barak Ravid s odvoláním na nejmenovaného izraelského představitele řekl: cvrlikání Izrael souhlasil s americkým „překlenovacím návrhem“ ohledně počtu palestinských vězňů, kteří mají být propuštěni za každého rukojmího zadržovaného Hamásem.

Izrael podle Rapidu souhlasil s návrhem, který předložil ředitel CIA Bill Burns. Burns byl v katarském Dauhá, kde prostřednictvím prostředníků jednají Hamás a Izrael.

Rapid uvedl, že delegace nyní čekají na reakci Hamásu.

Diplomatický zdroj obeznámený s touto záležitostí potvrdil CNN přesnost Ravidových informací, ale řekl, že stále existují nevyřešené problémy, včetně vstupu pomoci a „přemístění izraelské armády“ v Gaze.

CNN oslovila izraelské představitele a představitele Hamasu ohledně stavu rozhovorů.

Poslední návrh předložený Hamásem tento měsíc požaduje propuštění 700 až 1000 palestinských vězňů. Izrael v té době Popis požadavků Jako „směšné“ a „směšné“.

Kan News uvedl, že podle úředníka je Izrael připraven učinit „velké ústupky, aby unesené lidi vrátil do jejich vlasti“.

Očekává se, že dohoda, pokud k ní dojde, bude mít více fází. V první fázi Hamás navrhl propustit rukojmí žen – včetně izraelských vojáků – starých, nemocných a raněných. Předpokládá se, že toto číslo je asi 40 z asi 100 stále žijících rukojmích.

Ředitel Mossadu David Barnea spolu s izraelskou bezpečnostní delegací na vysoké úrovni tento týden dvakrát navštívil Dauhá kvůli rozhovorům.

READ  Šéf MI5 řekl, že ruská špionáž v Evropě zasadila od ukrajinské války „velkou ránu“.

Tento příběh byl aktualizován o další vývoj.

K této zprávě přispěl Abel Alvarado ze CNN.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *