Izrael čeká na reakci Hamasu poté, co přijme dohodu o rukojmích navrženou Spojenými státy

Izraelská média v sobotu večer informovala, že izraelská delegace v Kataru souhlasila s americkým urovnáním v otázce počtu palestinských vězňů, kteří mají být vyměněni za každé izraelské rukojmí, a čeká na odpověď Hamasu.

Podle zpráv původně existovaly značné neshody ohledně tohoto čísla, což podnítilo americký návrh na urovnání.

Izraelský tým v Kataru byl oprávněn diskutovat o návratu Palestinců do severní Gazy, podle N12, která také uvedla, že odpověď Hamásu bude pravděpodobně trvat několik dní, než bude přijato kvůli logistice získání souhlasu od vedení Hamásu v Gaze. .

Šéf Mossadu David Barnea odjel v pátek do Kataru, aby se setkal s ředitelem CIA Williamem Burnsem, katarským premiérem Mohammedem al-Thanim a egyptským ministrem pro zpravodajské služby Abbásem Kamalem, aby projednali dohodu o rukojmích, o které se americký ministr zahraničí Antony Blinken prohlásil, že by se podle něj mohla dohodnout. . I když „dostat se tam je pořád těžký úkol.“

N12 uvedla, že jednání v Kataru byli přítomni i vysocí představitelé Hamasu, jako je Ismail Haniyeh.

Lidé drží znamení během protestu požadujícího okamžité propuštění rukojmích zadržovaných v Gaze, kteří byli uneseni ozbrojenci z palestinské islamistické skupiny Hamas z jižního Izraele 7. října během smrtícího útoku na Tel Aviv Square, Izrael, 11. listopadu 2023. ( Foto: REUTERS/Ammar Awad)

Zpravodajská síť se sídlem v Kataru Al Jazeera V sobotu zveřejnila exkluzivní zprávu, která si nárokuje některé z podmínek, které byly dohodnuty během vyrovnání.

Zpráva tvrdila, že Izrael souhlasil s tím, že umožní 2 000 Gazanů vrátit se do severního pásma Gazy, dva týdny po podpisu dohody. Zpráva také uvedla, že Izrael odmítl žádost Hamásu o propuštění 30 vězňů za každou vojákyni a odpověděl nabídkou propuštění pěti vězňů za každou vojákyni.

Kromě toho AAl Jazeera Bylo oznámeno, že Izrael požádal o vydání těl Hadar Goldin a Orona Shaula.

A co je nejdůležitější, žádný izraelský představitel nepotvrdil žádné z obvinění v této zprávě.

„Stávající izraelský tým [in Doha] Blinken řekl Al Arabiya English ve čtvrtečním videorozhovoru uprostřed zpráv, že delegace byla podrobena omezením.

READ  Ukrajina tvrdí, že nákladní loď byla poškozena ruskou minou v Černém moři

Blinken v pátek naléhal na izraelský kabinet, aby našel řešení problému vedení v Gaze poté, co Hamás řekl, že „i po operacích v Rafáhu přetrvá problém, kterému Hamás čelí, a chaos a anarchie se znovu zhorší, pokud nebude existovat alternativní vedení. .“ Informovala o tom Moriya Ashraf Wolberg z Channel 13.

Ve Washingtonu americký poradce pro národní bezpečnost pro komunikaci John Kirby v pátek řekl, že věří, že obě strany jsou blízko k dosažení dohody.

Skutečnost, že diskuse pokračují – a probíhají tempem, jakým probíhají, a za účasti všech stran – je dobrým znamením, řekl Kirby.

„Nic není vyjednáno, dokud není vyjednáno vše, ale věříme, že se mezery zmenšují a my se přibližujeme,“ řekl Kirby.

Fórum pro rodiny rukojmích a pohřešovaných osob organizuje protest pro vězně z Gazy

Fórum pro rodiny rukojmích a pohřešovaných uspořádalo v sobotu večer na náměstí Rukojmí shromáždění s názvem „Bez dohody není návratu“.

„Letos pro Purim neexistuje větší micva než bideon shevuyim (vykoupení vězňů),“ uvedlo fórum v pozvánce na pochod. Součástí shromáždění bylo čtení Esther a několika řečníků, včetně rodinných příslušníků rukojmích.

Tisíce lidí protestovaly v sobotu večer před vojenským velitelstvím v Kirya a požadovaly dohodu o rukojmích a přečtení jmen rukojmích, tvrdí protestní organizace. Stovky lidí se také shromáždily v Jeruzalémě a demonstranti nesli transparent s nápisem „Dohoda nebo rozsudek smrti“.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *