Češi hledají pomoc v zahraničí při léčbě pacientů s COVID-19 | WIVT

Policisté v pondělí 1. března 2021 provádějí inspekci automobilů na silnici mezi Českými Budjovicemi a Českým Krumlovem poblíž Kosova. Byly zavedeny omezení svobody pohybu osob v České republice. Cestování do jiných provincií je zakázáno, pokud nebudou chodit do práce nebo se nebudou muset starat o své příbuzné (Václav Pancer / ČTK prostřednictvím AP)

Praha (AP) – S nemocnicemi plnými v některých částech České republiky se země obrátila o pomoc na Německo a další evropské země.

Česká republika, jedna z nejvíce postižených zemí Evropské unie, čelí prudkému nárůstu počtu nových případů přisuzovaných vysoce nakažlivému typu koronaviru, o kterém se předpokládá, že pochází z Británie.

Ministr vnitra Jan Hamask ve středu uvedl, že sousední Německo nabídlo svým nemocnicím desítky lůžek k léčbě pacientů s COVID-19 v České republice. Řekl, že 19 z nich bylo okamžitě připraveno.

Hamáček uvedl, že Švýcarsko je další zemí připravenou pomoci poskytnout 20 lůžek ve svých nemocnicích s nabídkou péče o přepravu pacientů.

Proběhly také rozhovory s Polskem o poskytnutí přibližně 200 lůžek.

Poté, co denní nárůst nových potvrzených případů dosáhl v úterý 16 642 případů, což je čtvrtá nejvyšší úroveň od začátku epidemie a rekordní počet více než 8 000 pacientů s Covid-19, kteří potřebují hospitalizaci.

Některé nemocnice na západě České republiky poblíž hranic s Německem a střední část země kolem Prahy a Pardubického kraje na východ od Prahy již nemohou přijímat žádné další pacienty a musí je převést na kliniky jinde v zemi. Nebylo okamžitě jasné, kdy mohou být pacienti převezeni do zahraničí.

„Je to situace, jakou jsme ještě neviděli,“ řekl českému veřejnoprávnímu rozhlasu o plných nemocnicích hejtman Pardubického kraje Martin Nituliki.

READ  Pár horkých Oscarů! Polina Porizkova a Aaron Sorkin zahájili svou věkovou lásku na červeném koberci - East Bay Times

Situaci v nemocnicích označil za „kritickou“, řekl ministr zdravotnictví Jean Platney. Vláda schválila jeho plán, který od čtvrtka umožní lékařským pracovníkům, s výjimkou praktických lékařů a gynekologů, požadovat od ambulantních klinik práci v nemocnicích.

„Musíme mobilizovat všechny naše rezervy,“ řekl Platney.

V posledním opatření vláda nařídila povinné hromadné testování zaměstnanců soukromých společností. Ti, kteří mají více než 250 pracovníků, to začali dělat ve středu, zatímco ti, kteří mají nejméně 50, budou následovat v pátek.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlicek uvedl, že plánuje navrhnout stejná opatření veřejným činitelům.

Podle Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí měla Česká republika s 1120 případy nejvyšší 14denní míru oznámení na 100 000 obyvatel.

10,7 milionový národ má téměř 1,3 milionu potvrzených případů s téměř 21 000 úmrtí.

___

Sledujte veškeré pokrytí AP pandemií na:

https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic

https://apnews.com/hub/coronavirus-vaccine

https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *