GPS, internet a satelity mohou být ovlivněny – Technology News, Firstpost

Sluneční bouře s největší pravděpodobností zasáhne Zemi dnes, 12. července. Předpokládá se, že dnes zasáhne sluneční vítr rychlostí 1,6 milionu kilometrů za hodinu a může ovlivnit GPS a vysokorychlostní internet. Indian Express.

Proud nabitých částic a vysokorychlostní sluneční vítr vznikl, když se ve sluneční atmosféře otevřela díra.

Tyto sluneční erupce jsou výbuchy na povrchu Slunce, které poté uvolňují světlo, vysokorychlostní částice a energii do vesmíru. První sluneční erupce roku událost 3. července.

31. srpna 2012 vybuchla do vesmíru v 16:36 EDT výběžek / dlouhé vlákno solárního materiálu, který se vznášel ve sluneční atmosféře, koróna. Reprezentativní obraz. Foto: Wikimedia Commons

Očekává se, že sluneční vítr způsobí geomagnetickou bouři v magnetosféře. Bouře způsobené účinnou výměnou energie, když sluneční vítr vstupuje do prostoru Země, se nazývají geomagnetické bouře. Podle zprávy v vyhlídky, tato mírná bouře v magnetosféře může vést k výskytu polární záře v severní a jižní zeměpisné šířce.

Indian Express Zprávy naznačují, že geomagnetická bouře může ovlivnit satelity v horních vrstvách atmosféry. Technologie zahrnující signál mobilního telefonu, satelitní TV a GPS navigaci mohou být ovlivněny bouří. Je také možné, že energetické sítě nemusí fungovat kvůli sluneční bouři.

S odvoláním na americké středisko pro předpověď vesmírného počasí publikace uvádí, že vysokofrekvenční rádiová komunikace také nemusí fungovat po dobu jedné hodiny.

Sluneční erupce jsou označeny na úrovni X1 středem, kde X je hodnocení a číslo je síla erupce. Nejmenší světlice jsou třídy A. Následují B, C, M a X.

READ  Mise BepiColombo poprvé letí blízko Merkuru

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.