Swiatek předjíždí Radocanu a dostává se do čtvrtfinále Indian Wells | Novinky z tenisu

Swiatek předjíždí Radocanu a dostává se do čtvrtfinále Indian Wells |  Novinky z tenisu

Světová jednička Iga Swiatek pokračovala ve své obhajobě titulu v Indian Wells úterním vítězstvím 6-3 6-1 nad Emmou Raducanovou, aby se připravila na čtvrtfinálový souboj proti nenasazené Rumunce Soraně Cirsteaové.

Swiateková byla na začátku úvodního setu pod tlakem, ale několik čistých úderů jí pomohlo udržet vedení 3-2 po dvou těsných hrách v podání. Vyrovnala se, aby v dalším zápase rozdrtila Raducanu, než se stáhla.

Po ukončení prvního setu, kdy Raducanu podal dlouhý úder od základní čáry, zachytil Swiatek brejk ve druhém setu a vytvořil tlak na Britku, jejíž nevynucené chyby začaly přibývat.

Swiateková, která se po Martině Navrátilové v letech 1990-91 snaží po Martině Navrátilové stát druhou hráčkou, která úspěšně obhájila titul v Indian Wells, šla 5:1 tím, že hrála bezchybný tenis a porážela svou drsnou soupeřku.

Šampionka US Open si zajistila vítězství, když Raducanová v příšerném závěru vsítila podání do své hvězdné jízdy v poušti jižní Kalifornie.

Coco Gauffová se dnes v závěrečném setu odrazila od brejku, porazila Švédku Rebeccu Petersonovou 6-3 1-6 6-4 a poprvé se dostala do čtvrtfinále.

Po získání prvního setu začala šestá nasazená Američanka svůj boj forhendem ve druhém a oportunistická Petersonová vyvinula tlak a pronikla do sítě.

Ale poté, co byla na začátku rozhodujícího setu zlomena, Gauffová shromáždila svou obranu, získala tři brejkboly za stavu 4-4 a počtvrté zlomila Petersona na zápas, aby si zajistila místo v osmifinále.

Gaffovi, kterému bylo v pondělí 19 let, později dav zpíval s písní „Happy Birthday“.

READ  Murrayho poráží v Dauhá mladý Čech Mancic - Sports

„Dnes to byla jen mentální věc, zůstat ve hře,“ řekl Gough.

„V některých okamžicích jsem na tom nebyl nejlépe a nesloužil jsem tak dobře, jak bych si přál, ale myslím, že moje myšlení mě dnes udrželo.“

‚katastrofa‘

Gauffovou čeká další setkání s druhou nasazenou Běloruskou Arynou Sabalenkovou, která přežila strach z druhého setu a porazila 16. nasazenou Barboru Kryczkovou 6-3, 2-6, 6-4.

Sabalenka naservírovala v zápase 11 es, aby si zajistila vítězství a pomstila se Češce, která ji minulý měsíc porazila na Dubai Tennis Championships.

Naopak sedmá nasazená Maria Sakkari překonala Češku Karolínu Plíškovou 6-4, 5-7, 6-3 v zápase, který trval dvě hodiny a 45 minut, než se dostal do čtvrtfinále.

Tímto vítězstvím si Řekyně udržuje naději na zisk své první koruny v Indian Wells poté, co se loni dostala do finále.

Sakkariová se v semifinále utká s českou 15. nasazenou Petrou Kvitovou poté, co dvojnásobná wimbledonská šampionka zachránila čtyři body na cestě k vítězství 6-2, 3-6, 7-6(11) nad třetí nasazenou Jessicou. Pegola.

„Hraji pro tyto pocity,“ řekla Kvitová.

„Zápas byl nahoru a dolů, chvílemi katastrofa. Věděl jsem, že Jessica si to nenechá ujít, ale stejně jsem do toho musel jít. Myslím, že tohle může být jeden z nejlepších zápasů, které jsem hrál… „

Cirsteaová zaznamenala v Pekingu své první vítězství v top 5 od roku 2017, když se utkala s 32letou pátou nasazenou Caroline Garciaovou 6-4 4-6 7-5.

Wimbledonská šampionka Elena Rybakina porazila Varvaru Grachevovou 6-3 6-0 a příště se střetne s Karolínou Moshovou, která porazila Marketu Vondroušovou 6-4 6-7(2) 6-4.

READ  Bohatství přeje statečným: příběh Tomáše Kadavého