Biden říká, že USA umožnily Slovensku přesun systému protivzdušné obrany na Ukrajinu

Slovensko převedlo systém protiraketové obrany S-300 na Ukrajinu, čímž splnilo jednu z nejdůležitějších žádostí ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského o pomoc zemi ubránit se proti ruské bombardovací kampani.

proč tě to zajímá: V projevu v Kongresu USA minulý měsíc Zelenskyj vyzval USA a jejich evropské spojence, aby zavedli bezletovou zónu nebo dali Ukrajině možnost „zavřít nebe“ tím, že usnadní přepravu bojových letadel nebo letadel ze sovětské éry. systémy.

Poslední: Prezident Biden poděkoval slovenské vládě v a prohlášení V pátek uvedla, že Spojené státy přemístí raketový systém Patriot na Slovensku.

  • Raketový systém Patriot bude obsluhovat americký servisní personál na pozvání slovenské vlády.
  • „Rozmístění schopností Patriot na Slovensku je plně v souladu s naším předchozím úsilím o posílení obranných schopností NATO a demonstraci našich požadavků na kolektivní bezpečnost podle článku 5 Smlouvy o NATO,“ uvedl ministr obrany Lloyd Austin v prohlášení.

co říkají: „Chtěl bych potvrdit, že Slovensko poskytlo #Ukrajině systém protivzdušné obrany S-300. Ukrajinský národ statečně brání svou suverénní zemi a my také. Ztráta lidských životů v důsledku ruské agrese,“ uvedl premiér Slovensko Eduard Heger cvrlikání.

Velký obraz: Kromě S-300 Ukrajina obdržel Tanky a bojová vozidla pěchoty z České republiky, kde se oblast Donbasu připravovala na velký ruský útok.

  • „Jak se ruská armáda vrací do další fáze této války, nařizuji své administrativě, aby i nadále dělala vše, co je v jejích silách, aby identifikovala a poskytla ukrajinské armádě pokročilé zbrojní schopnosti, které potřebuje k obraně své země,“ uvedl Biden ve svém prohlášení. Pátek.
  • Britská ministryně zahraničí Liz Trussová ve čtvrtek novinářům řekla, že země NATO vyjádřily podporu poskytnutí „nové a těžké techniky“ Ukrajině, protože vzrůstá hněv nad ruskými zvěrstvy vůči civilistům.
  • „Bitva o Donbass vám připomene druhou světovou válku skvělými operacemi a tisíci tanků, obrněných vozidel, letadel a dělostřelectva,“ řekl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba na čtvrtečním zasedání NATO a apeloval na spojence, aby urychlili svou armádu. pomoc.
READ  USA dosáhly dohody s Rakouskem, Francií, Itálií, Španělskem a Spojeným královstvím, aby se vyhnuly závazkům podle článku 301 | Kelly Dray a Warren LLP

prohloubit:

Poznámka editora: Tento příběh byl aktualizován o další podrobnosti o systému protivzdušné obrany Patriot a komentář prezidenta Bidena a ministra obrany Lloyda Austina.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.