Google „Circle to Search“ přichází na Pixel 8 a S24

Google „Circle to Search“ přichází na Pixel 8 a S24

Google následuje „Nyní na klepnutí“ a „Co je na mé obrazovce?“ v Asistentovi a později na obrazovce Vyhledávání s novou funkcí Circle to Search, která debutovala v řadě Pixel 8 a Samsung Galaxy S24.

Circle to Search zachycuje, co je na vaší aktuální obrazovce, včetně videí, a umožňuje vám zakroužkovat konkrétní část, abyste mohli zaměřit vyhledávání Google Lens.

Pomocí třítlačítkové navigace, která zůstává výchozí na zařízeních Samsung, můžete spustit Circle to Search dlouhým stisknutím tlačítka Domů, čímž nahradíte aktivaci asistenta.

Pokud je aktivní navigace gesty, vyhledávací kruh se vyvolá stisknutím na navigační liště dolů. To se zdá velmi zvláštní vzhledem k malé velikosti tohoto dotykového terče. Pro označení, že držíte stisknuté, se pruh zmenší.

Dále se zobrazí vyhledávací lišta Google (se zvukem a objektivem), zatímco na obrazovce se zobrazí doprovodná modrá/fialová animace. V tomto okamžiku můžete zakroužkovat objekt (nebo na něj najet myší), abyste zaměřili vyhledávání.

Výsledky se zobrazí v listu s možností připojit textový dotaz jako součást vícenásobného vyhledávání. Tato „schopnost vyhledávat pomocí textu a obrázků současně“ byla aktualizována, aby „snáze porozuměla konceptům, nápadům nebo tématům prostřednictvím užitečných informací shromážděných na webu“.

Kromě otáčení a čmárání můžete klepnutím nebo zvýrazněním vybrat, což je užitečné zejména pro přepis slov, optické rozpoznávání znaků (OCR) nebo jejich překlad.

Můžete také čmárat na tašku a klepat na boty a hledat je, aniž byste opustili své místo. Až budete hotovi, stačí přejet a budete zase tam, kde jste začali.

Circle to Search bude spuštěn od 31. ledna na řadách Pixel 8, 8 Pro a Galaxy S24, které Google označuje jako „prémiové smartphony Android“, „ve všech jazycích a místech, kde jsou dostupné“.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *