Manžel Mirza a Hradikové vyřadili French Open

Sania Mirza a česká partnerka Lucy Hrdecka předvedly drsný druh tenisu, ale mladší a lepší americké hráčky dvouhry Coco Gauff a Jessica Pegula zde v úterý vyhrály třetí kolo ženské čtyřhry na French Open.

Navzdory věku 72 let předváděly Mirza a Hradecká kvalitní tenis, ale prohrály 4-6 3-6 s Pegulou, nasazenou jako 11. ve dvouhře a světovou 23. hráčkou Gauffovou.

Mirzaová byla působivá svým podhmatem a hranatým forhendem, zatímco Hradikův silný bekhend od základní čáry bylo zábavné sledovat, ale Američanky získaly klíčové body, které rozhodly o výsledku zápasu.

Mirza a Hradika prohráli 3-5 v prvním setu, ale Gauff při podání setu dvakrát chyboval a poskytl příležitost k brejku.

Mirza snadno poslal aero, aby dosáhl bodu zlomu týmu.

Hradika podávala jako další a Sanja ve 30 případech trefil míček nad hlavu, aby předal bod americké skupiny, který se otočil, když se Čech dopustil returnu faulu.

Mirza a Hradika si zatím se svými soupeři poměřili a odvážný a sebevědomý hit začal.

Indicko-české duo postoupilo do druhého setu brejkem Peguly v prvním gemu a Mirza jednoduchým chvatem zvýšil na 2:0.

Goffovo odeslání bylo pod tlakem. Ve 30 letech se Mirza vydal na hlubokou návratovou plavbu, která však vyplula nad základní čáru. Hradecká se také vrhla na velké rány, ale její nedobrovolná chyba dostala Američanky do hry.

Pegula našel ohromující šikmou branku, která vybočila z rohu hřiště, když Hradika naservíroval za stavu 15:40, čímž zvýšil skóre na 2:2.

Hrozilo, že znovu spadnou, ale Mirza si v šesté směně zachránil tři brejkboly. Tři brejkboly zachránili i Američané.

Američané však našli způsob, jak získat další brejk, Pegula zápas poslal pryč a duo postoupilo do čtvrtfinále.