Google bude kvůli sledování inkognita čelit soudnímu sporu

Google nyní nemá jinou možnost, než se zabývat souborem Soudní spor o sledování inkognita. Jako Bloomberg Zprávy, Soudce Lucy Koh Zamítněte žádost společnosti Google o zamítnutí žaloby na hromadnou žalobu. Koh dospěl k závěru, že Google „neupozorňoval“ uživatele, že stále shromažďuje údaje, zatímco byl aktivní anonymní režim ochrany soukromí, což poskytlo žalobcům dostatečný základ pro pokračování v jejich případu.

Hlavní účastníci žaloby obvinili Google ze zavádění uživatelů a řekli jim, že jejich informace jsou soukromé, a to i při sledování jejich zvyků. Vyhledávací gigant tvrdil, že uživatelé souhlasili s jeho zásadami ochrany osobních údajů, a tak věděl, že Google shromažďuje data. Údajně varovalo, že inkognito „neznamená„ neviditelné “a že stránky stále zaznamenávají aktivitu.

Požádali jsme Google o komentář.

Není jasné, zda bude soudní proces úspěšný či nikoli, nemluvě o tom, že dojde ke smysluplným změnám nebo škodám. Úspěšné skupinové akce často vedou k dávkám, které představují a Část škody Klientům. Omezení režimu inkognito jsou mezi nadšenci dobře známa – skutečně existuje, aby se stránky nedostaly do jejich místní historie vyhledávání a souborů cookie, a aby neblokovaly veškerý provoz, který pravděpodobně identifikují.

Není však jasné, že si veřejnost je vědoma skutečného anonymního chování. Soudní proces může přinutit společnost Google, aby uživatelům explicitněji řekla, co dělá a neshromažďuje. Stížnost je také kritikou společností, které podávají důležité informace Podmínky služby. Jen málo lidí čte tyto dohody od začátku do konce, což může způsobit problémy, když jde o ochranu soukromí.

READ  Pokémon podobný Diglettovi jménem Wiglett byl odhalen pro Scarlet and Violet

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *