‚Franz‘: Nová biografie Kafky od Agnieszky Holland se bude natáčet v Praze koncem tohoto roku

‚Franz‘: Nová biografie Kafky od Agnieszky Holland se bude natáčet v Praze koncem tohoto roku

Jeden z nejznámějších pražských obyvatel Franz Kafka získá nový životopisný film díky režisérce Agnieszce Holland, nominované na Oscara. Zmapován bude život a dílo slavného spisovatele Franzkterý se má natáčet v Praze a Německu koncem tohoto roku až do roku 2024.

délka funkce Franz Jde o koprodukce České republiky, Německa, Francie a Polska. Produkuje ho pražská Marlene Film Production, která produkovala i předchozí nizozemský film Žonglércož bylo oficiální podání České republiky do udílení Oscarů 2021.

Marek Epstein, který napsal scénář Žonglér Byl oceněn Českým lvem roku 2012 ve stínu (Ve stinu) momentálně pracuje na scénáři Franz.

podle Franz Producentka Šárka Cembalová si pro ČTK vybrala projekt kvůli jejímu dlouhodobému vztahu k Praze, díky kterému poznala Kafku a jeho tvorbu.

Holland studoval na slavné pražské FAMU, než se vydal na úspěšnou kariéru, která obsáhla řadu zemí a jazyků. Za scénář 90. let získala nominaci na Oscara Evropa, EvropaPoté v roce 1993 přešel k režii tajná zahrada a 1995 úplné zatměníV hlavní roli mladý Leonardo DiCaprio.

V roce 2013 Holland režíroval seriál HBO Hořící keř (Hoříci keř), která zmapovala následky sebeupálení Jana Palacha v Praze po sovětské invazi v roce 1968. Režírovala několik významných televizních seriálů, např. drát A domeček z karet.

nalít do Franz V současné době je implementován jak v České republice, tak v Německu. Podle Hollanda se bude v celém filmu mluvit německy i česky, stejně jako tomu bylo v Kafkově životě. Zatímco o století dříve byla v Praze primárním jazykem čeština, město mělo početné německé obyvatelstvo a sám Kafka mluvil a psal německy.

Podle producentů, Franz Natáčet se bude v centru Prahy, kde Kafka strávil většinu svého života. Narodil se v domě u Staroměstského náměstí, pracoval v pojišťovně v ulici Na Poříčí a bydlel v řadě dalších míst v centru města.

READ  Česká republika je jednou z největších hvězd karlovarských festivalových trailerů

„Budeme točit v České republice a díky německým penězům budeme točit i v Německu. Ale na scénáři se teprve pracuje,“ řekla ČTK Čembalová.

Franz Podle producenta má rozpočet asi 140 milionů korun (asi 6,5 milionu dolarů) a podporuje ho jak Česká televize, tak i Český filmový fond, který do jeho rozpočtu přispěl částkou 22 milionů korun (1 milion dolarů).

Franz Po filmu Stevena Soderbergha z roku 1991 to bude druhý velký film s Kafkovou tematikou, který bude natočen v médiu. Kafka, kde se jako scénárista objevil Jeremy Irons. Jeden z nejpůsobivějších filmů natočených v Praze z hlediska lokace, Soderberghův film se nikdy nedostal na domácí video ve vysokém rozlišení, ale byl reeditován režisérem a uveden pod názvem Pane Kniffe na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu před dvěma lety.

3. července 2023 uplyne 140 let od narození Franze Kafky v Praze. V hlavním městě České republiky žije celý svůj život a jeho odkaz je po téměř století křížení soch, muzeí a památníků cítit po celém městě. 4. června 2024 uplyne přesně 100 let od Kafkovy smrti.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *