Francie a Česko vyhrály YOG zlato v Gangwonu

Francie a Česko vyhrály YOG zlato v Gangwonu

Ilona Plechačová (CZE) a Antonín Guy (FRA) jsou prvními olympijskými vítězi mládeže v biatlonu na Gangwonu 2024. Kategorii jednotlivců, která turnaj v Jižní Koreji otevírala, vyhráli dva sedmnáctiletí.

Plecháková překvapila vyrovnaným výkonem na střelnici v ošemetných podmínkách, na dějišti, které již hostilo mistrovství světa a zimní olympijské hry, jí chyběla jediná branka.

„Cítím se tak úžasně, opravdu tomu nemůžu uvěřit. Lyžování bylo opravdu rychlé a chci za to poděkovat svému týmu. Trasa s dlouhým kopcem byla náročná a střelba byla větrná, ale zvládl jsem to, takže Jsem šťastný. Jsem dobrý střelec. Jen jedna chyba mě velmi překvapuje, protože to není hrdina.

Po zisku individuálního zlata zachvátily mladou Češku dojetí, když uslyšela svou státní hymnu: „Je to tady úžasné, hodně to pro mě znamená.“

Německa Mary Goodell a Itálie Nayeli Mariotti Cavagnet Skončil na stříbrné a bronzové pozici.

Chlápek propálí koleje

Na straně mužů Francie Antonova ruka Na střelnici překonal 3 chyby a získal zlatou medaili se zpožděním 89. Guy předtím získal cenné zkušenosti na Evropském olympijském festivalu mládeže, kde obsadil 6. a 8. místo.

Storm Wheatsley (NOR) a Marcus Sklenařík (SVK) získal stříbro a bronz.

Obrázky: OISPhotos + Citáty: OIS

READ  Český prezident podporuje vytvoření tribunálu pro válečné zločiny pro Rusko: Pražské ráno

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *