Filipíny tvrdí, že nelegální struktury byly nalezeny na korálových útesech poblíž míst, kde se shromáždily čínské lodě

Filipíny tvrdí, že nelegální struktury byly nalezeny na korálových útesech poblíž míst, kde se shromáždily čínské lodě

Armáda země uvedla, že budovy byly spatřeny během námořních hlídek provedených v úterý, ale nezmiňovala přesné umístění budov ani další podrobnosti o tom, kdo je postavil nebo postavil, pouze uvedl, že jejich přítomnost porušuje mezinárodní právo.

Čína byla obviněna z používání své obrovské rybářské flotily, aby pomohla potvrdit územní nároky Pekingu na jihočínském moři o rozloze 1,3 milionu čtverečních kilometrů, ačkoli Čína odmítla obvinění, že provozuje nelegální námořní síly nebo námořní milice, jako neopodstatněná.

„Mořské zákony dávají Filipínám výlučná a nezpochybnitelná práva v celém regionu. Tyto stavební a jiné činnosti, ekonomické či jiné, poškozují mír, dobrý pořádek a bezpečnost našich teritoriálních vod,“ uvedl ve svém prohlášení filipínský tým Cirilito Subigana. „Tyto budovy jsou nelegální,“ dodala Sobiana.

Mezi rysy Union Banks, které Filipíny nazývají Pagkakaisa, je Whitsun Reef, kterému se říká Julian Felipe Reef z Manily.

Korálové útesy, které jsou součástí souostroví Spratly Islands, si nárokují Filipíny i Čína. Filipíny tvrdí, že se nachází ve výlučné ekonomické zóně země. Rozhodnutí soudu z roku 2016 OSN zamítlo požadavek Číny na téměř celé Jihočínské moře, ačkoli Peking rozhodnutí odmítl uznat.

Čína jednostranně přeměnila další korálové útesy v pohoří Spratly na umělé ostrovy s významnou infrastrukturou a vojenskými opevněními, včetně raket, vzletových a přistávacích drah a zbraňových systémů.

Svatodušní útes chrání jezero, kde Filipíny říkají více než 200 rybářských člunů, Údajně to funguje Čínské námořní milice byly během posledních několika týdnů mobilizovány.

Manila protestovala proti přítomnosti lodí proti čínské vládě jako porušení její suverenity a vyzvala je k opuštění regionu.

Peking uvedl, že čínské lodě jsou rybářské lodě A jednoduše unikli rozbouřenému moři tím, že se plavili po Whitsunově útesu ve tvaru bumerangu, který Peking nazývá Niu’e Jiao a tvrdí, že je součástí jeho území.

„Vzhledem k námořní situaci se některé rybářské lodě ukrývají před větry poblíž Niue Jiao, což je zcela normální. Doufáme, že příslušné strany budou vypadat logicky,“ řekla minulý týden mluvčí ministerstva zahraničí Hua Chunying.

READ  Britský výbor nedoporučuje vakcíny proti COVID zdravým dětem ve věku od 12 do 15 let

Ve středu filipínská vláda zveřejnila fotografie a videa z čínských lodí, která podle ní byla pořízena 27. března.

Fotografie filipínské vlády ze dne 7. března ukazují čínské lodě v jezeře.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *