'F—ing crazies': Smrtící útoky v Jordánsku rozpoutaly spor GOP

'F—ing crazies': Smrtící útoky v Jordánsku rozpoutaly spor GOP

Reakce na útoky v Jordánsku odráží rostoucí rozpor mezi tradičnějšími jestřáby zahraniční politiky Republikánské strany a jejím rostoucím, izolacionisticky nakloněným křídlem, i když se obě strany sjednocují kolem Trumpovy snahy vrátit se do Bílého domu. Přichází, když druhá skupina – nabádaná Trumpem a ostražitá před dlouhodobými zahraničními zápletkami – je stále více povzbudivá.

Mnozí v tomto táboře bojovali měsíce proti posílání dalších peněz Ukrajině v její válce proti Rusku, přičemž balíček zahraniční pomoci se stále oddaluje, protože peníze vysychají. Není jasné, kolik z nich bude bojovat proti dalšímu vměšování do Íránu.

Trump kritizoval útoky na svou platformu Truth Social a řekl, že zdůrazňují slabost prezidenta Joea Bidena jako vrchního velitele ozbrojených sil, ale nepodporují žádnou konkrétní reakci.

„Tento hrozný den je dalším důkazem toho, že potřebujeme okamžitý návrat k míru prostřednictvím síly, aby už nedocházelo k chaosu, ničení a ztrátám drahocenných amerických životů.“
Napsal bývalý prezident
.

Zdá se, že konzervativní lidé jsou ve vznikajícím sporu na Carlsonově straně
konzervativní hostitel Jesse Kelly zveřejnil
: „Kdo si nemyslí, že by tuhle válku vedl za tebe? Všichni víme, že to nebude o tom, že si ušpiníš ruce“ v reakci na Grahama.

Rep. Chip Roy (R-Texas), známý trnem v oku vedení House GOP, umocnil tuto zprávu na sociálních sítích.

Tito republikáni často tvrdí, že Spojené státy by se neměly vojensky angažovat v zahraničí bez výrazné pomoci spojenců. Trump, který vede klání o republikánskou prezidentskou nominaci, sám během sobotního shromáždění zpochybňoval, zda by NATO pomohlo Spojeným státům v případě konfliktu.

„Nemyslím si, že tam budou,“ řekl Trump o NATO.

Graham a Cornyn ale nejsou jediní, kdo chce rychlou americkou reakci proti zástupným zástupcům podporovaným Íránem ve světle ničivého útoku v Jordánsku, který si kromě tří mrtvých vyžádal desítky zraněných.

READ  Alexej Navalnyj: Rostou obavy o bezpečnost vězněného ruského disidenta poté, co se nedostavil k soudnímu jednání

„Jedinou odpovědí na tyto útoky musí být zničující vojenská odveta proti íránským teroristickým silám, jak v Íránu, tak na celém Blízkém východě,“ uvedl v prohlášení senátor Tom Cotton (R-Arkansas). „Cokoliv méně potvrdí, že Joe Biden je zbabělec, který si nezaslouží být vrchním velitelem.“

Prezident Joe Biden slíbil
Musíme reagovatBěhem nedělní akce v Jižní Karolíně, kde další demokraté také vyzvali Spojené státy, aby čelily smrtícímu útoku.

„Musíme pohnat osoby odpovědné za tento nevyprovokovaný útok k odpovědnosti a podniknout další kroky k ochraně našich zaměstnanců v regionu,“ řekl poslanec Jim Himes (D-Conn.), místopředseda sněmovního výboru pro zpravodajství. Získejte více informací o stavu hry tento týden.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *