Peru upravuje počet obětí epidemie a nyní je na jednoho obyvatele nejhorší na světě

Členové rodiny nesou rakev muže, který zemřel na Coronavirus (Covid-19) na hřbitově v peruánské Limě 27. ledna 2021. REUTERS / Angela Pons

Peru v pondělí po vládní kontrole téměř ztrojnásobilo svůj oficiální počet obětí z COVID-19 na 180 764, což z něj činí zemi s nejhorší úmrtností na obyvatele, podle údajů Univerzity Johns Hopkins.

Peru bylo během pandemie COVID-19 jednou z nejvíce postižených zemí v Latinské Americe, protože jeho nemocnice jsou zavaleny pacienty a zvyšuje se poptávka po dostupnosti kyslíku. Odborníci již dlouho varují, že oficiální statistiky nezachycují skutečný počet úmrtí.

Vláda uvedla, že nyní bude aktualizovat počet obětí, který v neděli činil 69 342, částečně kvůli nedostatečnému testování, které ztěžuje potvrzení toho, zda osoba zemřela na virus nebo z jiné příčiny.

Podle Johna Hopkinse dataMaďarsko mělo nejhorší počet úmrtí na obyvatele, COVID-19, přibližně 300 na 100 000 lidí. Díky aktualizovanému počtu obětí má nyní Peru více než 500 úmrtí z COVID-19 na 100 000 lidí.

„Věříme, že je naší povinností zveřejnit tyto aktualizované informace,“ uvedla peruánská premiérka Violetta Bermudezová na tiskové konferenci oznamující výsledek přezkumu.

V Latinské Americe je nejvyšší počet obětí v Brazílii, kde více než 450 000 lidí přišlo o epidemii. Podle údajů je však počet úmrtí na obyvatele v Peru nyní podle údajů více než dvojnásobný než v Brazílii.

Aktualizované počty v Peru odpovídají takzvaným údajům o nadměrném úmrtí, které vědci v Peru a dalších zemích použili k měření potenciálních nedostatků během pandemie.

Nadměrná úmrtí měří celkový počet úmrtí za určité časové období a porovnává ho se stejným obdobím před pandemií.

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *