Euro 2020: Skotsko hraje s Lucemburskem a Nizozemskem v rámci příprav před úvodním zápasem České republiky | fotbalové novinky

Skotsko bude v létě hrát Lucembursko a Nizozemsko v rámci příprav na Euro 2020.

Tým Steva Clarka se 2. června setká s Lucemburskem mimo domov a poté 6. června čelí Nizozemsku v Portugalsku.

Clark uvedl: „Lucembursko a Nizozemsko nám představují velmi odlišné konkurenty a oba jsou pro nás před zápasy skupiny D důležití.

„Zápasy poskytují příležitost stavět na pokroku, který nás přivedl do finále, a doladit je, než se všichni chceme stát nezapomenutelným návratem na hlavní turnaj.“

Skotsko zahájí kampaň na mistrovství Evropy proti České republice v Hampdenu 14. června.1:34

Steve Clark hovoří o tom, jak si během výluky vybral svůj tým ve Skotsku, a říká, že chce příští rok vést národní tým na mistrovství světa v Kataru

UEFA zvažuje zvýšení velikosti týmu v eurech

Evropská fotbalová asociace (UEFA) letos v létě studuje nárůst velikosti národních týmů evropských šampionátů v důsledku tlaku, kterému čelí hráči z pokračující pandemie virů Corona.

UEFA ještě musí učinit rozhodnutí, ale počty v týmech by se mohly zvýšit z 23 na 25.

Turnaj musel být v loňském roce odložen a hodně se debatovalo o tom, jak bude multiměstská akce fungovat uprostřed globální pandemie.

Rozpisy hráčů byly prodlouženy a komplikovány pozitivními případy Covid-19 a požadavky na izolaci, které ovlivnily přípravu na domácí a evropské zápasy.

Oba týmy také budou moci na Euro 2020 provést až pět střídání v zápasech po schválení výkonným výborem UEFA. Tato opatření se budou vztahovat také na finále Ligy evropských národů UEFA a zápasy play-off o sestup.Fanoušci Anglie na tribunách mávají vlajkami Wembley (Pensylvánie)0:45

Ministr kultury Oliver Dowden uvedl, že je „optimistický a optimistický“, že „více než 10 000 fanoušků bude mít možnost zúčastnit se zápasů v Anglii během závěrečných fází letošního letního mistrovství Evropy.“

Před turnajem také UEFA zvýšila kapacitní limit o 30 procent na stadionech hostujících evropské kluby a národní soutěže, s jurisdikcí nyní stanovenou u příslušných místních úřadů.

Prezident Evropské unie Alexander Ceferin vyjádřil přání, aby se fanoušci vrátili na stadiony a zúčastnili se evropského šampionátu. Konečné rozhodnutí o tom, která města budou hry hostit, se očekává později v dubnu.

Mistrovství Evropy má začít 11. června a finále je naplánováno na Wembley.

Ministr kultury Oliver Dowden doufá, že se velký dav bude moci zúčastnit zápasu ve Wembley, kapacita však ještě musí být stanovena.

Dánská vláda mezitím uvedla, že zápasy mistrovství Evropy 2020, které se zde budou konat, se budou konat před nejméně 11 000 diváky.

Alexander Severin (AP)
obrázek:
Prezident UEFA Aleksandar Ceferin chce, aby se fanoušci letos v létě vrátili na stadiony na mistrovství Evropy.

Kdy je Euro 2020? Hostitelé, schůzky, týmy a schůzky

Kdo dosáhl Euro 2020 a jak bude turnaj probíhat?

Coronavirus vrátil mistrovství Evropy v roce 2020 zpět do roku 2021, ale 24 fotbalových týmů bude i nadále hrát ve 12 hostitelských městech.

První dva týmy z každé z deseti skupin se kvalifikovaly na Euro 2020 a o zbývajících čtyřech místech bylo rozhodnuto v zápasech play-off, protože Skotsko porazilo Srbsko na penalty, aby se připojilo k Anglii a Walesu na turnaji.

Zde je zatím potvrzený plán.

Kdy a kde se bude konat Euro 2020?

16. ročník evropského mistrovství UEFA začíná od Od 11. června do 11. července 2021Na oslavu 60. narozenin turnaje bylo jako hostitel vybráno 12 měst po celém kontinentu. 12 měst a stadiony:

 • Amsterdam, Nizozemsko) – Aréna Johana Cruyffa
 • Baku (Ázerbájdžán) – Olympijský stadion
 • Bilbao (Španělsko) – Saint Mames
 • Bukurešť, Rumunsko) – Národní aréna
 • Budapešť, Maďarsko) – Puskas Arena
 • Kodaň, Dánsko) – Parkovací fáze
 • Dublin (Irská republika) – Stadion Aviva
 • Glasgow (Skotsko) – Hampden Park
 • Londýn, Anglie) – Stadion ve Wembley
 • Mnichov, Německo) – Allianz Arena
 • Řím, Itálie) – Olympijský stadion
 • Petrohrad (Rusko) – Křestovský stadion

Olympijský stadion v Římě bude hostitelem úvodního zápasu 11. června, zatímco anglický stadion ve Wembley bude hostit semifinále a finále.

READ  Zápas mezi Spojenými státy a Českou republikou má zásadní dopady na olympijské čtvrtfinále | buvolí sporty

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.