Young-Malcolmova „požehnaná“ kariéra vede do SA.Síně slávy sportu

Sophia Young Malcolmová byla v San Antoniu pouze jednou, než si Silver Stars v roce 2006 vybraly její celkově čtvrté místo na draftu WNBA.

Young-Malcolm, který zahájil celoamerickou kariéru v Bayloru, vybudoval trvalé dědictví v San Antoniu s dnes již neexistující franšízou WNBA.

Nejen, že hrála profesionální basketbal ve městě, ale také se zapojila do tohoto sportu na základní úrovni prostřednictvím programu AAU – Sophia Young Elite – a strávila dva roky jako trenérka dívčího basketbalu v Cornerstone.

Ačkoli už nežije v San Antoniu, mnozí na ni nezapomněli, jak ukazuje její výběr pro uvedení do San Antonio Sports Hall of Fame.

Mladý Malcolm, 38, je jedním ze čtyř vybraných pro zařazení do třídy 2022. Mezi další patří bývalý defenzivní konec NFL ND Kalu, bývalá atletka Bayloru Natalie Nalepa Linam a bývalý trenér St. Gerrard George Pasterchick, který byl oceněn po jeho smrti.

Party se bude konat v sobotu v Henry B. Gonzalez Convention Center.

Sophia Young z Bayloru, vlevo, a Emily Neiman se objímají, jak se čas blíží k vítězství Lady Bear nad Michigan State 84-62 v zápase NCAA Women’s Championship v úterý 5. dubna 2005 v Indianapolis. (AP Photo/Ed Reinke)

ED REINKE, STF / AP

„Strávil jsem tam v San Antoniu celou svou kariéru a nezbytně jsem si neuvědomoval, jaký to mělo dopad,“ řekl Young Malcolm, který je od loňského května asistentem sportovního ředitele pro rozvoj hráčů v Bayloru. „To mě přimělo sedět a meditovat a byl jsem tím ohromen. Takže mám přinejmenším štěstí.“

Mladý Malcolm hrál ve WNBA devět sezón – všechny v San Antoniu.

V kariéře odehrála 301 zápasů, než odešla do důchodu po sezóně 2015. Třikrát byla vybrána do Utkání hvězd WNBA. Ve své kariéře nastřílela 4300 bodů a vytáhla 1807 doskoků. Také vybráno pro Stars (zkráceně Silver Stars v roce 2014) All-Decade Team.

Mladý Malcolm hrál také v zahraničí v Turecku, České republice, Itálii a Číně.

Mladý Malcolm hrál pod trenérem Danem Hughesem v San Antoniu a byl spoluhráčem Becky Hammon, bývalé asistentky Tottenhamu, která je nyní hlavní trenérkou Las Vegas Aces v NBA.

Hvězda WNBA Sophia Young Malcolm, vlevo, pózuje na své fotografii s COO San Antonio Sports Jenny Karns v Alamodomu, pondělí 13. prosince 2021. Mladý Malcolm je součástí sportovní síně slávy v San Antoniu 2022.

Hvězda WNBA Sophia Young Malcolm, vlevo, pózuje na své fotografii s COO San Antonio Sports Jenny Karns v Alamodomu, pondělí 13. prosince 2021. Mladý Malcolm je součástí sportovní síně slávy v San Antoniu 2022.

Jerry Lara/San Antonio Express News

„Měl jsem tam velmi úspěšnou kariéru,“ řekl Young Malcolm. „A protože jsem tam mohl strávit celou svou kariéru, potkal jsem a hrál jsem s několika velmi úžasnými sportovci…myslím, že důvěra trenéra Dana Hughese ve mě a v organizaci, když se na to podívám, ‚Jen jsem ‚Ach můj bože.‘ Měli ve mě tolik důvěry.“

Mladý Malcolm nepřišel zrovna z ničeho nic. Dvakrát byla jmenována Baylor’s All-American a v roce 2005 vedla Bears k jejich prvnímu národnímu šampionátu.

o akci

co: Sportovní síň slávy v San Antoniu.

kdy kde: 19:30 v sobotu v Convention Center (Stars at Night Ballroom).

Třída roku 2022: Sophia Young Malcolm, Ndukwe „ND“ Kalou, George Pastryczyk, Natalie Nalepa Lynam.


V Bayloru hrála čtyři roky v letech 2002 až 2006. S Bears získala 2 480 bodů (v historii čtvrtý) a 1 316 doskoků (v historii druhý).

Mladý Malcolm, 6 stop dlouhý útočník, přišel do Bayloru ve třetí sezóně Kim Mulkee. Před příchodem Mulkeho nevyhráli Bears v sezóně více než 20 zápasů.

„Na začátku jsme tím procházeli, nebyl absolutně žádný tlak být čímkoli, být dobrý,“ řekl Young Malcolm o hraní s Baylorem. „Byla tam svoboda hrát. Nemuseli jsme udržovat pozici.“

To se změnilo v roce 2005, kdy Bears vyhráli svůj první národní šampionát, když poprvé v historii programu překonali Sweet 16.

V roce 2005 Baylor porazil Michigan State 84-62 v RCA Dome v Indianapolis a Young Malcolm byl jmenován MVP poté, co zaznamenal 26 bodů.

To byl neočekávaný výlet, když vezmeme v úvahu, že byla lehce rekrutována ze střední školy – Evangeline Christian v Shreveportu v Los Angeles.

READ  V The Belief Omicron Peaked Anglie upustí téměř od všech omezení

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.