Erupce sopky La Palma dnes: evakuace, možná tsunami a živé aktualizace

Erupce sopky La Palma dnes: evakuace, možná tsunami a živé aktualizace

„Jsme stále uprostřed toho …“

Řeka horké červené lávy vytékající ze sopky Cumbre Vieja ve španělské La Palmě se celé pondělí srážela, Poté, co se noc předtím zhroutila severní strana kráteru Způsobilo to hlasité výbuchy, ale úřady další evakuaci vyloučily.

I přes zvýšenou aktivitu Zdá se, že láva sleduje podobnou cestu jako předchozí toky Vyhýbání se oblastem, kterým se dosud vyhýbali, řekl regionální prezident Kanárských ostrovů Angel Victor Torres.

Museli jsme objednat nějaké odstávky kvůli kvalitě vzduchu„Ale nechystáme se evakuovat další lidi,“ řekl v pondělí ráno v rozhovoru pro TVE.

Torres řekl, že sopka téměř vybuchla Během poslední velké erupce ostrova v roce 1971 byl materiál vyloučen třikrát, za čtvrtinu času.

Dodal, že jeho administrativa to zamýšlí Nákupem asi 300 domů pro ty, kteří přišli o domov Řekli, že je příliš brzy na to, abychom znali rozsah celkových škod.

„Stále jsme uprostřed toho … Pokud se láva bude i nadále objevovat ve stejném množství, jaké jsme viděli včera v noci, poškození bude větší,Řekl Torres.

Od vypuknutí erupce 19. září bylo zničeno téměř 1 000 budov a 6 000 lidí bylo evakuovánoVětšina z nich pochází z měst El Paso a Los Llanos de Arridan, dvou z hlavních populačních center na ostrově 83 000 lidí.

(Foto: JORGE GUERRERO/AFP)

READ  Japonsko začíná vypouštět vodu z Fukušimy do Tichého oceánu: NPR

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *