Dva hlavní francouzské svazy farmářů se rozhodly zrušit zátarasy

Dva hlavní francouzské svazy farmářů se rozhodly zrušit zátarasy

PAŘÍŽ (AP) – Dva hlavní francouzské svazy farmářů ve čtvrtek oznámily, že zruší celostátní blokádu, krátce poté, co premiér zavedl nová opatření zaměřená na ochranu jejich živobytí, která označili za „hmatatelný pokrok“.

Nicméně, farmáři aktivisté, kteří mají Doprava byla přerušena na hlavních dálnicích napříč Paříží Řekli, že zůstanou na místě alespoň další den, aby viděli písemné závazky vlády, a oba odbory uvedly, že budou bedlivě sledovat jakoukoli vládní implementaci.

„Nechceme slyšet slova lásky. To, co chceme, je důkaz lásky,“ řekl Thierry Deforges, člen farmářských odborů na dálničním kontrolním stanovišti A6 v Čely-Mazarin jižně od Paříže.

Tisíce Francouzští farmáři demonstrují Dva týdny po celé zemi protestovali proti nízkým příjmům, přísným regulacím a tomu, čemu říkají nekalá konkurence ze zahraničí. Podobné protesty se rozšířily po celé Evropě, včetně sídla Evropské unie v Bruselu.

premiér Gabriel AttalJeho předchozí sliby řešit problémy farmářů nedokázaly potlačit francouzské protesty, oznámil ve čtvrtek nový soubor opatření.

To zahrnuje pomoc v desítkách milionů eur, daňové úlevy a slib nezakázat ve Francii pesticidy, které jsou jinde v Evropě povolené, což podle francouzských farmářů vede k nekalé soutěži. Attal také řekl, že Francie okamžitě zakáže dovoz ze zemí mimo EU, které používají pesticidy zakázané v bloku.

Arnaud Rousseau, prezident největšího francouzského svazu farmářů FNSEA, a Arnaud Guillot, prezident svazu mladých farmářů, ve čtvrtek uvedli, že vyzývají své členy k přerušení protestů.

„Slyšeli jsme řadu bodů a bylo dosaženo hmatatelného pokroku,“ řekl Rousseau, ačkoli oba odbory uvedly, že budou bedlivě sledovat, zda vláda do června splní své sliby.

„Vyzýváme naše členy, aby blokádu pozastavili,“ řekl Gayo.

Francouzský prezident Emmanuel Macron na tiskové konferenci v Bruselu řekl, že nedávné sliby francouzské vlády vůči farmářům znamenají, že naslouchal jejich obavám. Řekl, že získal významné ústupky od Evropské unie a označil to za „hluboký přezkum logiky“ evropské zemědělské politiky.

READ  Japonsko krátce vydalo varování pro Okinawu poté, co Severní Korea odpálila raketu

Atalův projev přišel ve čtvrtek dříve, když stovky naštvaných farmářů řídily těžké traktory Před sídlem Evropské unie to způsobilo chaosvyzývající vedoucí představitele na summitu Evropské unie, aby poskytli úlevu od Vysoké ceny a byrokracie.

„Otázka, kterou si v současnosti klade celá Evropa: Má naše zemědělství budoucnost? Odpověď je samozřejmě ano,“ řekl Attal.

U silničních zátarasů po celé Francii demonstranti sledovali projev na chytrých telefonech a televizorech, které si nainstalovali.

Attal slíbil, že žádný nový zákaz pesticidů „bez řešení“ nebude a řekl, že žádné pesticidy povolené jinde v EU nebudou ve Francii zakázány. Attal také oznámil, že Francie s okamžitou platností zakáže dovoz ovoce a zeleniny ze zemí mimo EU, které byly ošetřeny thiaclopridem, insekticidem, který je v současnosti v bloku zakázán.

Dodal, že Francie navrhne zřízení „evropské monitorovací síly“ pro boj proti podvodům, zejména pokud jde o zdravotní předpisy a boj proti dovozu potravinářských výrobků, které jsou v rozporu s evropskými a francouzskými zdravotními normami.

Attal také zopakoval, že Francie zůstane proti tomu, aby Evropská unie podepsala dohodu o volném obchodu s obchodní skupinou Mercosur. Řekl: „Není pochyb o tom, že Francie tuto smlouvu přijala.“

Řekl, že cílem vlády prostřednictvím nově oznámených opatření je „navrátit potravinám jejich hodnotu“ a „zvýšit příjmy zemědělců, chránit je před nekalou konkurencí a zjednodušit jim každodenní život“.

Attal také oznámil 150 milionů eur (162 milionů dolarů) na pomoc chovatelům hospodářských zvířat a snížení daní na farmy, které přešly ze starší na mladší generace.

Ministr zemědělství Marc Visnot po Attalovi oznámil balíček ve výši 2 miliard eur (2,16 miliardy dolarů) na poskytování půjček těm, kteří se stanou farmáři.

Francouzská vláda také zdvojnásobila počet kontrol, aby potrestala skupiny potravinářského průmyslu a supermarkety, které nedodržují zákon z roku 2018, jehož cílem je platit farmářům spravedlivou cenu. Pokuta může činit až 2 % z tržeb pro podniky, které nedodržují.

READ  COVID-19: Omicron se šíří rychleji než jakýkoli jiný typ koronaviru

Při obléhání Chile Mazarin zástupce FNSEA Damian Griffin řekl, že farmáři stále potřebují čas na „lepší analýzu opatření“, protože některá se mu zdála „trochu neupřímná“.

Desforges, člen FNSEA, zůstal opatrný ohledně návrhů, které se týkají EU, protože „víme, jak Evropa funguje, a země se stále musí dohodnout.

Co se týče místních návrhů, „musíme opravdu počkat a uvidíme, zda se stanou zákonem,“ dodal Deforge.

—-

Oleg Cetnik a Helena Alves z Chile Mazarin a Michel Euler z Argenteuil přispěli k příběhu.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *