Blinken říká Izraeli: Palestinci by měli mít stejná práva a svobody jako vy

Blinken říká Izraeli: Palestinci by měli mít stejná práva a svobody jako vy

Americký ministr zahraničí Anthony Blinken v pátek vyzval Izrael, aby zajistil „rovné“ zacházení s Palestinci, protože nová americká administrativa opatrně zintenzivňuje své úsilí o řešení v podobě dvou států.

„Blinken zdůraznil přesvědčení administrativy, že Izraelci a Palestinci by měli požívat stejných měřítek svobody, bezpečnosti, prosperity a demokracie,“ uvedl mluvčí ministerstva zahraničí Ned Price v telefonátu s ministrem zahraničí Gabim Ashkenazim.

Blinken se také zavázal k izraelské bezpečnosti, „posílil všechny aspekty americko-izraelského partnerství“, a vyjádřil podporu dohodám židovského státu o normalizaci vztahů se čtyřmi dalšími arabskými zeměmi z minulého roku.

Získejte e-mailem The Times of Israel Daily Edition a nenechte si ujít naše nejdůležitější zprávy

Výzva přišla uprostřed další vlny politické nejistoty v Izraeli, po neprůkazných volbách z minulého týdne, čtvrtých v Izraeli za dva roky.

Americký prezident Joe Biden zdůraznil svou podporu Izraeli a zároveň naznačil, že ustoupí od stálé podpory Netanjahua jeho předchůdcem Donaldem Trumpem.

Administrativa zintenzivnila humanitární pomoc Palestincům a v posledních dnech dala jasně najevo, že věří, že izraelská kontrola nad Západním břehem je „okupací“.

„Věříme, že pokud jde o vypořádací činnost, měl by se Izrael zdržet jednostranných kroků, které zhoršují napětí a podkopávají úsilí o prosazení vyjednaného řešení pro dva státy,“ uvedl Price ve čtvrtek.

Blinkinův předchůdce Mike Pompeo první rozbil tím, že nepovažoval izraelskou stavbu pozemků zabavených v roce 1967 za nezákonnou a loni navštívil osadu na Západním břehu.

Ministr zahraničí Gabi Ashkenazi (vlevo) hovoří spolu s americkým ministrem zahraničí Mikem Pompeem po bezpečnostním briefingu kolem Mount Bental na Golanských výšinách poblíž hranic Izraele a Sýrie, 19. listopadu 2020 (AP Photo / Patrick Semansky, Pool)

Blinken nicméně jasně uvedl, že administrativa nezvrátí některé Trumpovy mezníky, včetně uznání Jeruzaléma jako hlavního města Izraele.

READ  Tato stránka vám pomůže představit si, jaké extrémní změny klimatu způsobí váš domov

Blinkenova výzva Aškenazi přišla ve stejný den ve Spojených státech Zrušit pokuty ukládané vyšším úředníkům U Mezinárodního trestního soudu uloženého během Trumpovy administrativy.

Blinken uvedla, že ekonomické sankce uvalené na žalobkyni ICC Fatou Bensoudu a jednu z jejích vyšších asistentek v roce 2019 „byly nepřiměřené a neúčinné“, a proto byly zrušeny.

Soud se sídlem v Haagu vyšetřuje údajné válečné zločiny spáchané afghánskými silami, Talibanem a americkou armádou v Afghánistánu. Rovněž nedávno zahájilo vyšetřování údajných válečných zločinů spáchaných spojencem USA, Izraelem a palestinskými ozbrojenými skupinami. USA ani Izrael nejsou členy Mezinárodního trestního soudu.

Blinken údajně informoval Ashkenazi o tomto kroku, než to oznámilo ministerstvo zahraničí.

Minulý měsíc vláda uvedla, že se „důrazně“ staví proti rozhodnutí Mezinárodního trestního soudu zahájit vyšetřování údajných válečných zločinů spáchaných Izraelem a Palestinci na Západním břehu Jordánu, v pásmu Gazy a ve východním Jeruzalémě.

Pracovníci Times of Israel přispěli k této zprávě.

Jsem hrdý na to, že pracuji pro The Times of Israel

Řeknu vám pravdu: život tady v Izraeli není vždy snadný. Ale je plný krásy a smyslu.

Jsem hrdý na to, že mohu pro The Times of Israel spolupracovat s kolegy, kteří šíří své srdce ve své práci den co den, den co den, aby zachytili složitost tohoto výjimečného místa.

Věřím, že naše zprávy stanoví důležitý tón čestnosti a slušnosti, který je nezbytný pro pochopení toho, co se v Izraeli skutečně děje. Trvá to hodně času, odhodlání a tvrdé práce na našem týmu, abychom to napravili.

Vaše podpora je prostřednictvím členství v Komunita Times of IsraelMůžeme pokračovat v práci. Připojíte se dnes k naší komunitě?

Děkuji,

Sarah Tuttle Singer, editor nových médií

Připojte se ke komunitě Times of Israel

READ  Bidenova zpráva dnes: Prezident kritizuje Matta Gatese za kritiku Ukrajiny a zároveň vychvaluje nové ruské sankce

Připojte se k naší komunitě

Vlastně člen? Přihlaste se, abyste to přestali vidět

To myslíš vážně. vážíme si toho!

Proto přicházíme do práce každý den – abychom poskytli významným čtenářům, jako jste vy, povinné přečtení o Izraeli a židovském světě.

Takže nyní máme požadavek. Na rozdíl od jiných prodejen zpráv jsme nezaváděli systém neplaceného zákazu předplatného. Ale protože naše žurnalistika je drahá, zveme čtenáře, jejichž posláním The Times of Israel se stalo pomáhat podporovat naši práci spojením. Komunita Times of Israel.

Za pouhých 6 $ měsíčně můžete přispět k podpoře naší kvalitní žurnalistiky a zároveň si užít The Times of Israel Reklamy zdarma„Kromě přístupu k exkluzivnímu obsahu, který je k dispozici pouze členům komunity Times of Israel.

Připojte se k naší komunitě

Připojte se k naší komunitě

Vlastně člen? Přihlaste se, abyste to přestali vidět

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *