Erdoganův rival prošel před volbami politickou transformací

Poznámka redakce: Verze tohoto příběhu se objevuje ve zpravodajské relaci CNN Simultaneously in the Middle East, což je třikrát týdně největší příběhy v regionu. Registrujte se zde.

Kemal Kilicdaroglu, L.; Hlavní opoziční kandidát V tureckých prezidentských volbách zvítězil rozhodně klidným a umírněným stylem ve snaze ukončit dvou desetiletí trvající vládu prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Velká část jeho poselství z kampaně byla doručena z jeho typicky tureckého domu střední třídy a zveřejněna na Twitteru, ve videích, která někteří pozorovatelé nazvali „kuchyňskými deníky“.

Sedí, často s čajem v tureckém šálku, vykládá své hlavní předvolební sliby, oznamuje členy své potenciální koalice a příležitostně otevřeně promlouvá k lidem, ve skutečnosti vítá veřejnost ve svém domě.

Taková gesta jsou v příkrém kontrastu s elitářským obrazem, který si on a jeho strana kdysi užívali. Analytici říkají, že touha se odvolat Dnešní voliči Shahdův prezidentský kandidát prochází v průběhu let změnou image. Jeho poselství se nyní zaměřuje na tureckou střední třídu a utlačované, stejnou třídu, kterou Erdogan vždy prosazoval.

ale Erdogan Jeho kritici ho nyní považují za zodpovědného za ekonomické otřesy, kterým země čelí, především kvůli jeho nedostatečné kontrole. průběžná inflaceJedná se o téma, o kterém průzkumy veřejného mínění uvedly, že je vysoce na pořadu dne voličů, kteří jdou v neděli k volbám. Inflace v zemi byla na úrovni 43 % v dubnucož je pokles ze svého vrcholu 85 % v předchozím říjnu.

Pro Erdoganovy odpůrce je to krmivo pro kampaně proti němu.

Slib napravit churavějící ekonomiku Türkiye byl základním kamenem Kilicdarogluovy kampaně. v Video zveřejněno na Twitteru V pátek stál v kuchyni a nesl základní věci, jako je chléb, vejce a jogurt, a připomínal divákům, kolik stály za rok. odděleně Čtyřsekundový klipŘíká: „Pokud jste dnes chudší než včera, jediným důvodem je Erdogan.“

READ  Japonští lovci smrtelně zastřelili medvědy po hodinách řádění, které zasáhlo 4

Kuchyně se pro kandidáta stala „symbolem“, řekl Gelvem Sedan Sanfer, expert na politickou komunikaci, který spolupracuje s několika politiky v Kilicdarogluově středolevé Republikánské lidové straně, „Žije skromným (životem) a zabývá se problémy každodenního života. obyčejných tureckých občanů.“ „.

„Chtěl ukázat, že to byl Erdoğan, kdo zapomněl na problémy rodin s nízkými příjmy,“ řekla.

Jeho použití Twitteru k oslovení voličů však možná nebylo mimo výběr. Vládní loajalisté ovládají většinu mainstreamových médií v zemi, což vedlo opozici k tomu, aby se silně spoléhala na zprávy na sociálních sítích.

Odborníci říkají, že když se v roce 2010 ujal předsednictví CHP, měl Kilicdaroglu problém s image. Jeho strana byla zuřivě sekulární a zuřivě vlastenecká. Dnes se však nesourodí političtí hráči spojili a snaží se stíhat kurdské hlasování Bylo to dokonce vítáno Odpůrci Erdoganových islámských tendencí Ak párty.

Podle některých, kteří ho znali, byl kariérní byrokrat, z něhož se stal politik, považován za elitáře a odtržený od dělnické třídy, když převzal kontrolu nad stranou, stejně jako samotná CHP. Erdoganova vláda z toho těžila.

„Vláda použila mnoho rozdílů mezi lidmi a elitou… aby zdiskreditovala opozici tím, že ji ukázala jako součást jakési vládnoucí elity,“ řekl Murat Sommer, profesor politologie na Kocově univerzitě v Istanbulu. Řekl CNN, že to vytvořilo „velmi rigidní, zkostnatělý, negativní obraz, který opozice nemohla otřást“.

Mehmet Karli, člen CHP a dlouholetý poradce Kilicdaroglu, řekl, že bylo těžké si představit domácí videa v začátcích jeho politické kariéry, protože jeho přirozenou inklinací je nechat si soukromý život pro sebe.

Řekl CNN: „V průběhu svého života si uvědomil, že soukromý a veřejný politický život jsou velmi propojeny, zvláště pokud člověk vede hnutí.“

Ale mírné vystupování v jeho domě může mít i stinné stránky.

READ  Pompeo kritizuje íránské zprávy: „Když jsem to řekl Trumpovi, Kerry řekl Zarifovi“

Sanffer řekl, že kuchyňská videa jsou pravděpodobně příliš měkká pro některé z nejtvrdších Zahraniční politika Záležitosti v Türkiye – včetně vztahů s ruským prezidentem Ruský prezident Vladimir Putin A Spojené státy.

Erdogan dokázal využít osobních spojení a prokázal efektivní vedení v jedné z nejmocnějších zemí světa neřešitelné problémy. Spolu s Organizací spojených národů se mu podařilo zprostředkovat dohodu o vývozu obilí mezi Ukrajinou a Ruskem, což pomohlo zabránit šíření globální potravinová krize.

„Je to jedna z kritik, kterou jsem měl,“ řekl CNN Sanfer, který se s Kilicdarogluem během své kampaně setkával. Musí vypadat silně, protože Erdogan je také velmi silný.

Předání několika adres z jeho kanceláře, řekla, mohlo pomoci vytvořit serióznější osobnost a zároveň ukázat, že je stále jiným vůdcem než Erdoğan.

V zemi, kde etnická a náboženská identita často hraje roli ve veřejném diskurzu a je využívána některými politiky, Kilicdaroglu rychle odepřel svým odpůrcům munici.

Ve videu zveřejněném na Twitteru ze své kanceláře minulý měsíc voličům prohlásil, že patří horní sekta, menšinová náboženská skupina z východního Turecka, která si stěžuje na léta pronásledování v zemi se sunnitskou většinou. Video má 36 milionů zhlédnutí.

Už se nebudeme bavit o identitách. Budeme mluvit o úspěších. O rozděleních a rozdílech se už bavit nebudeme. Budeme mluvit o našich společných rysech a společných snech. Připojíte se k této kampani za tuto změnu? “

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *