Dvojitá povinnost – The New York Times

Dvojitá povinnost – The New York Times

Skočit do: Obtížný důkaz | dnešní předmět

Nedělní hádanka – Joel Fagliano ve svém tištěném úvodu k této síti napsal: „Tracy Grayová žije v Hunt Valley v Marylandu. Ona a její manžel nedávno odešli do důchodu po 35 letech, kdy vlastnili a řídili zahradnictví a terénní úpravy mimo Baltimore. Tato hádanka začalo jeho názvem a poté Tracy Pak vymyslete témata, která se jim hodí – křížovky jsou ekvivalentem položení vozíku před koně.

Toto je skvělá nedělní síť, která je zábavná a rychlá. Je ideální pro skupiny nebo pro učitele křížovek a mentees. Byl jsem ohromen tím, jak paní Greyová dokázala zvrátit trik z názvu.

V této sadě atributů je šest položek, na 23, 39, 63, 74, 100 a 118. Jsou jim předloženi normálně vypadající průvodci a nechybí ani rébus. Všechny tematické položky jsou čisté a přístupné: trocha nostalgické popkultury a některé rozpoznatelné výrazy.

Náhodou jsem na začátku svého řešení zachytil 39-Across: „Skupina za jejich hitem z roku 2009 „I Gotta Feeling“ jsou Black Eyed Peas, o tom není vůbec pochyb. Byl jsem si tak jistý, že když jsem začal zadávat řešení, nakonec mi došly mezery, čímž jsem odhalil trik hádanky. V domě je homofon: přemýšlejte o více P namísto Peas. Kolik P? Zde přichází na řadu hlavolam „Double Duty“. Totéž platí pro spodní položku, která překračuje poslední písmeno 39-Across. Tato položka – 16D, „Rozmanitost malých psů“ – nahrazuje TEACUP POODLE. Opět nám chybí jedno pole, takže křížící se pole obsahuje PP (myslel jsem, že dvě P v lusku).

Jakmile pochopíte, že byste měli hledat slova, která znějí jako jednotlivá písmena v množném čísle, začnou se objevovat položky témat. Na 100-Across se fráze „chytit okamžik“ rozhodne využít okamžik, nebo přesněji (CC) okamžik. Můj oblíbený je na 63-Across: „Slogan fitness nadšenců“. Odpověď je (UU) nebo to ztrať.

READ  Tato podvodní kamera funguje bezdrátově bez baterií

25 a. Přemýšlel jsem o frustrujícím způsobem zamrzlých zařízeních a rozhodl jsem se, že „například kopnout“ bude „reboot“. Místo toho jsme v kuchyni a čelíme nevýraznému pokrmu, který by mohl ožít, kdybychom ho okořenili.

35 a. Toto slovo pro „sedadlo bez opěradla“ se do křížovek vrací poprvé od roku 1952, i když se tu a tam objevuje s běžnějším pravopisem. Je to tabouret, malá platforma, která byla velmi populární ve Francii v 17. století. Také známý jako „TáboritPochází z francouzštiny a znamená „buben“.

43 a. „Druh jablka, jehož jméno zní jako část květiny“ se zdá zralé pro záhadu; Záznam je STAYMAN, což je homofonie pro „tyčinku“. Je to jasně červené jablko s příchutí.Vanilkový duch„, vypadá to.

80 a. „Vojenský titul prezidenta POTOSE“, vrchního velitele, je v této hádance napsán CINC. Nikdy předtím jsem tuto zkratku neslyšel ani neviděl – možná je to trochu pomrkávání na téma, ale možná jsem pro Ring Road (nebo armádu) příliš daleko.

3D. Toto je první položka a je velmi specifická Trochu vybavení. „Nástroj pro měření úhlu“ v návodu je SINE BAR.

60 D. Četli jste přímo chytrou změnu písmene v této příručce – „Vlastní ochrannou známku pro ‚Největší sníh na Zemi‘“? Výzva. Není to ani Barnum, ani Bailey; Odpověď je Utah, kde Logo je všude Objevuje se dokonce i na SPZ.

88 A. „Špatným místem, kde nechat jídlo bez dozoru“ je tábor, kde stvoření jen čekají, až odejdete, aby se mohli najíst. Svačiny si nechám v lednici.

Název a inspirace pro tuto hádanku pochází z fráze, kterou jsem viděl napsanou na podestýlce pro kočky určité značky v obchodě s potravinami. V té frázi musí být téma, křičel mozek mého tvůrce, když jsem rychle zadával slova do aplikace Poznámky v telefonu, než jsem je zapomněl. Krátce nato jsem vyhledal definici „dvojí povinnosti“, která říká „navrženo tak, aby zaplnilo dvě pracovní místa“, a začal se objevovat koncept: dvojitá písmena v předmětových heslech převezmou homofonní zvuk množných dvojitých písmen (EE ). pro „snadnost“, UU pro „použití“ atd.) a některé dvojité znaky v položkách nižších atributů budou fungovat jako samostatné znaky zahrnující dvě slova. Tato myšlenka mě také přivedla k mému oblíbenému typu puzzle stavby: rébusu!

Se 114 rámečky přidělenými klíčovým písmenům jsem se obával, že budu mít příliš mnoho tří, čtyř a pětipísmenných slov, ale podařilo se mi udržet celkový počet pod mým osobním cílem 90 slov pro neděli. Byl jsem také rád, že jsem mohl odeslat některá z prvních odpovědí a frází do databáze XWord Info.

Mezi tématy, které skončily na podlaze střižny, měl „PENNY (YY) AND POUND FOOLISH“ několik dalších dvojpísmenných kombinací, stejně jako další „Y“ hned vedle rebusu „YY“, který mohlo to být Bylo to matoucí. A dva další: „Tohle jsou (BB) kolena“ a „UU moc, Luku.“

Bavilo mě stavět tuto hádanku a doufám, že se budete bavit při jejím řešení!

Předplatitelé mohou Podívejte se na klíč pro odpověď.

READ  Můj Nintendo Store odhaluje předobjednávkové bonusy a balíčky pro Luigi's Mansion 2 HD (UK)

Pokoušíte se vrátit na stránku s hádankami? tady.

Co myslíš?

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *