Google Stadia připravuje podporu pro servery s GPU Nvidia

Google Stadia připravuje podporu pro servery s GPU Nvidia

Vypadá to, že Google Stadia a/nebo Immersive Stream pro hry se připravují na změnu svého grafického hardwaru s novou podporou pro servery postavené s GPU Nvidia.

Od svého spuštění v roce 2019 je Google Stadia komplexní služba pro streamování her pod tím – Poháněno Vyhrazené GPU od AMD. Výzkumníci se obecně shodli, že servery Stadia běží na AMD Radeon Pro V340 nebo na něčem blízkém.

Na základě informací, které nám sdělil mentor, se zdá, že Google může mít plány pro Stadia a Immersive Stream na podporu dalšího grafického hardwaru. Informace pocházejí z upravené verze linuxového jádra Stadie – která musí být open source.

v změnit kód Od minulého měsíce jsme zjistili, že Google přidal metodu pro svůj automatický generátor („kokoro„), abyste zahrnuli potřebné ovladače pro GPU Nvidia.

Přidejte podporu do skriptu úlohy kokoro a vytvořte disk obsahující moduly NVIDIA UMD/KMD a odpovídající podpůrné soubory požadované pro instance, které používají GPU NVIDIA.

V tuto chvíli neexistují žádné stopy o konkrétních grafických kartách Nvidia, které by mohly přijít na Stadia a Immersive Stream. Zatímco AMD již dlouho nabízí open source ovladače GPU pro použití s ​​hardwarem Linuxu, Nvidia ano teprve nedávno Začali dělat to samé.

Ovladače Nvidia nově zabudované do Stadie jako takové nejsou (zatím) k dispozici pro kontrolu. Ačkoli zde nejsou žádné podrobnosti, důsledky jsou zde poněkud zajímavé.

Vzhledem k tomu, že aktuální seznam her Stadia je obecně optimalizován pro provoz na grafických kartách AMD, není pravděpodobné, že Google přepne své servery na GPU Nvidia. Pokud tak učiníte, může to způsobit problémy s těmito hrami a narušit stávající hráče/klienty.

Místo toho se zdá pravděpodobné, že tato zařízení Nvidia budou k dispozici vývojářům jako alternativní platforma pro jejich hry. Jednou z možností je, že tato změna spočívá v tom, že Google pouze nabízí více možností vývojářům her nebo kompenzuje přetrvávající nedostatek čipů. V těchto případech má být hardware Nvidie srovnatelný s tím, na čem hry Stadia běží dnes.

READ  [VJMP] Propagační efekty pro předplatné na podzim 2024

Nejzajímavější možností je však Google může být Připravte se na upgrady hardwaru pro Stadii a Immersive Stream s nejnovější generací GPU, abyste mohli hrát graficky náročnější hry. Se silnou konkurencí ze strany jiných cloudových streamovacích služeb – včetně GeForce Now RTX 3080. Řada a streamování Game Pass Upgradujte na Xbox Series X. – Stadia určitě kvůli upgradu.

Prozatím však budeme muset být trpěliví, abychom viděli, co tato změna hardwaru Nvidia skutečně obnáší.

Díky Same!

Více o Stadii:

FTC: K vydělávání příjmů používáme přidružené odkazy. více.


Podívejte se na 9to5Google na YouTube pro další novinky:

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *