Žhavé triky pro Preusse, Horniga na německých a českých šampionátech

Žhavé triky pro Preusse, Horniga na německých a českých šampionátech

Byl to horký víkend, ale hodí se, protože Německo a Česká republika pořádaly letní mistrovství v Ruhpoldingu a Letohradu. Když se prach usadil, Franziska Preuss vyhrála německé tituly jednotlivců ve sprintu a stíhacím závodě, zatímco Vítslav Harnik vyhrál český titul ve sprintu, supersprintu a stíhacím závodě.


Letní mistři Německa začali v pátek krátkými soutěžemi jednotlivců za krásného slunečného dne 25C. První Philippe Nowrat vyhrál první titul dvěma 45sekundovými penaltami. Druhý skončil Matthias Dorfer s náskokem 7,3 sekundy před třetím Benediktem Dahlem, který měl nejrychlejší traťový čas, ale pět trestných bodů. Franziska Preussová se před koncem loňské sezóny vrátila na svou vítěznou dráhu a získala ženský titul se čtyřnásobnou medailistkou z IBU mistrovství světa mládeže Julií Kinkovou a třetí Julií Voglerovou.

Sobotní sprint

Sobotní sprint byl v Ruhboldingu dalším horkým dnem. Ženy Preussová byla na vrcholu se svou druhou zlatou medailí v řadě, zatímco Sophia Schneiderová skončila druhá a o vteřinu porazila Stephanie Schererovou. Mistr světa IBU ve sprintu Benedict Dahl obsadil v nejžhavější části dne navzdory dvěma penalizacím první místo. Druhé místo obsadil páteční krátký individuální šampion Philip Navrat. Třetí místo vidělo na stupních vítězů novou tvář, 29letý Johannes Donnhäuser těsně za hráči Světového poháru.

Stejně teplé podmínky panovaly v Letohradě na mistrovství ČR, Lucie Charvátová přiznala: „Kéž by začalo sněžit, bylo takové horko. Charvátová i přes vedro vybojovala se třemi penaltami šestý titul s náskokem 43 sekund na Jesic Zyslovou. Tersa Voborniková třetí s jednou penalizací Muži Ve sprintu skončil první Witslaw Hornik po bitvě s Adamem Waklawiczem vracejícím se po operaci zápěstí se dvěma penaltami, zatímco juniorský mistr světa jednotlivců IBU 2022 Jonáš Mareček byl třetí se čtyřmi penaltami.

READ  Volební web Českého statistického úřadu zveřejňuje údaje o prezidentských kandidátech – Brněnský deník

O pár hodin později, v sobotu večer, se čeští atleti opět seřadili na supersprinty za světla. Hornick vyhrál 17 za 20 a získal svůj druhý titul. Poté, co Charvátová vedla o jednu penaltu před Vobornnikovovou, Vobornnikovová málem získala svůj druhý titul, ale vítězství jí uniklo o 0,5 sekundy a předala vítězství své mladší týmové kolegyni.

Pursuit Sunday: Preuss a Hornig Seal Hot Tricks

Neděle byla v Simkau Areně i v Letohradě pátracím dnem. Prius ujížděl poslední metry jako jeho čeští krajané večer předtím, aby získal třetí zlatou medaili a hattrick, těsně před Schneiderem. Janina Hettich skončila třetí se svým prvním stupínkem vítězů víkendu.

Po třetím místě v úvodním krátkém jednotlivci Dahl ve sprintu znovu zvítězil v mužské disciplíně, Navrath skončil druhý den po sobě a Dorfer na svém druhém pódiu týdne skončil třetí.

Stejně jako Ruhbolding byl v České republice další horký den. Markéta Davydová skončila čtvrtá ve sprintech, ale v ženském stíhacím závodě se s řevem vrátila a šla 20 na 20 a získala zlatou medaili. Davydová pohřbila Vobornnikovovou v 1:44 a Charvátová obsadila třetí místo. Na rozdíl od Preusse, který usiloval o svou třetí zlatou medaili, Hornik převzal kontrolu po druhé poloze na břiše a bez problémů šel o svůj hattrick. Druhý skončil Jakub Stivrtek, druhou bronzovou medaili získal Mareček.

Příští víkend budou Francie a Norsko hostit své letní mistrovství.

Fotky: IBU/Nordic Focus/Bjorn Reichert, Český biatlon/Tomáš Herman

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *