V hlavním městě České republiky začíná Prague Chess Festival 2024

V hlavním městě České republiky začíná Prague Chess Festival 2024

V hlavním městě České republiky odstartoval šestý ročník Prague Chess Festival, nejsilnějšího šachového turnaje hraného v těchto dnech, se třemi indickými kandidáty 2024 účastníky.

Hlavní hvězdou zahajovacího galavečera byl 15. mistr světa a viceprezident FIDE Vishy Anand. Exhibiční hrou zahájil 6. ročník Pražského šachového festivalu spolu s předsedou Senátu ČR Milošem Vístrilem.

Slavnostní večer začal kouzelnou světelnou show v Hotelu Don Giovanni Prague. Velvyslanec festivalu Vishy Anand ve svém zahajovacím projevu zavzpomínal na svou návštěvu Prahy před 22 lety a popřál všem účastníkům hodně štěstí. Miloš Vystrčil se podělil o svou vášeň pro královskou hru a své šachové umění předvedl v následné exhibiční partii.

O výhodách hlasovacího systému Result 21 hovořil matematik a sociální inovátor Karel Janeček. Veřejnost si může tento systém vícenásobného hlasování vyzkoušet, když každý den festivalu vybere nejlepší hru kola. Hlasujte o nejlepších šachových hrách online na platformě Závěr 21.

Slavnostního zahájení se zúčastnili Martin Petr, prezident Šachového svazu ČR, Roman Mujic, prezident 1. Novoborského šachového klubu, generální sekretář FIDE Lukas Durlage, Shri Hemant H. Godalvar, velvyslanec České republiky, pan. Zástupci zainteresovaných stran a účastníci turnajů Masters, Challengers a Futures.

Turnaje Masters, Challengers a Futures jsou turnaje pro 10 hráčů s klasickým časovým limitem, takže v každém kole nabízíme 15 vzrušujících her. Utkání začnou v 15:00. Neváhejte je navštívit osobně v hotelu Don Giovanni. Ihned po slavnostním zahájení proběhlo losování obou zápasů.

Mistři

vyzyvatelé

futures

Fotky: Petr Vrabec

Oficiální webové stránky: praguechessfestival.com/

Facebook, Instagram, Cvrlikání, Síťové světlo

READ  Češi prodávají květiny na pomoc na Ukrajině v St

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *