O Afgháncích v Indii přebírá ministerstvo vnitra pravomoci „Exit Order“

Pravidlo ministerstva vnitra říkalo, že afghánským státním příslušníkům v Indii budou bezplatně prodloužena víza.

Nové Dillí:

Ministerstvo vnitra Unie stáhlo pravomoci regionálního úřadu pro registraci cizinců, prostřednictvím kterého může být každý afghánský občan povinen opustit Indii na pozadí nestabilní situace v Afghánistánu. Nyní může ministerstvo přijímat taková rozhodnutí pouze proto, aby zastavilo potenciální obtěžování na místní úrovni afghánských občanů.

Afghánistán je v turbulencích více než měsíc, když se Taliban chopil moci před stažením amerických sil po 20 letech okupace. Když Taliban zajal Kábul, na letiště se hrnuli zoufalí občané, aby se pokusili dostat ven.

Indie pomáhá svým občanům z válkou zmítané země. Předseda vlády Narendra Modi také dal jasně najevo, že jeho země pomůže hinduistům a sikhům z Afghánistánu i „přátelům“.

Nové pokyny vydané ministerstvem začátkem tohoto měsíce říkají, že matriční úřad nebude moci vydávat příkazy k odchodu ani „oznámení o opuštění Indie“ žádnému afghánskému státnímu příslušníkovi.

Vyšší úředník ministerstva vnitra řekl: „Pokud někdo (tj. Afghánský státní příslušník) chce opustit zemi, může odejít. Pokud však FRRO vydá oznámení o opuštění Indie, budou takové případy postoupeny ministerstvu vnitra.“

Podle něj jde o dodatečný štít, který je jim poskytnut. „Tento dodatečný úkryt získá každý afghánský státní příslušník žijící v Indii v jakékoli kategorii,“ dodal.

Pokyny ministerstva zajišťují, že afghánským státním příslušníkům žijícím v Indii na jakékoli kategorii víz bude do dalších objednávek víza bezplatně prodloužena.

Ministr vnitra dříve prodloužil vízum pro všechny cizince do 30. září. „Všem cizincům, kteří uvízli v Indii od vypuknutí pandemie, jsou víza prodloužena zdarma,“ uvedl další úředník.

Podle pokynů federálního ministerstva vnitra, pokud chtějí tito afghánští státní příslušníci po 30. září studovat, musí se přihlásit na online portálu FRRO.

READ  Mezinárodní soud se většinou postavil na stranu Somálska v hraničním sporu s Keňou

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *