Dva mexičtí imigranti byli zastřeleni a 3 další byli zraněni při útoku dnes za úsvitu na americké hranici poblíž Tecate v Mexiku.

Dva mexičtí přistěhovalci byli zastřeleni při ranním útoku poblíž Tecate, přes hranici z Kalifornie

MEXICO CITY – Mexický národní institut pro migraci uvedl, že v pátek v časných ranních hodinách byli na mexické straně hranice s USA zastřeleni dva mexičtí migranti.

Tři další byli zraněni výstřely, ale pomohl jim jeden z pohotovostních záchranných týmů ústavu spolu s devíti dalšími lidmi, kteří byli nezraněni.

Záchranné služby našly skupinu 14 mexických občanů za svítání na kopci Cuchuma nedaleko města Tecate v hraničním státě Baja California. V době, kdy se záchranáři zvedli, aby se setkali se skupinou, byli dva z migrantů již mrtví.

Drsný pouštní kopec je nejméně jednou skupinou mexických domorodců považován za posvátné místo, ale využívají ho i pašeráci migrantů.

Příčina střelby není známa, ale přechody migrantů často zahrnují dohody s místními gangy o právu přechodu. Migranti jsou někdy zastřeleni, pokud jejich pašerák pracuje pro konkurenční gang nebo pokud neplatí práva na průchod.

Migranti jsou často okrádáni potulujícími se gangy zlodějů a únosců v pohraničních oblastech.

V jednom vysoce sledovaném případě v roce 2021 státní policie Tamaulipas zastřelila na hranici 19 lidí, včetně nejméně 14 guatemalských migrantů, a jejich těla pak spálila. Soud nedávno odsoudil 11 policistů za vraždu.

V tomto případě policisté zpočátku uvedli, že reagují na střelbu a domnívají se, že pronásledují vozidla Kartelu ze Zálivu. Státní policie ale těla ve snaze zakrýt zločin spálila.

Dva mrtví v Tecate jsou nejnovější z rychle rostoucího počtu zabitých nebo zraněných migrantů na severní a jižní hranici Mexika v zoufalé snaze dostat se do Spojených států.

V Chiapasu, jednom ze tří států na jihu Mexika, které sousedí s Guatemalou, se ve čtvrtek na dálnici převrátil kamion a zabil dva středoamerické migranty a 27 dalších zranil.

READ  Pálení Koránu před dánskou mešitou na tureckém velvyslanectví | zprávy o islamofobii

Mexický institut pro imigraci v pátek uvedl, že 52 migrantů cestovalo v přeplněném popelářském voze, když řidič nezvládl řízení a to se převrátilo. Zranění, včetně šesti dětí, byli převezeni do nemocnice, kde všichni obdrželi průkaz právního azylu, neboť se stali obětí trestného činu na území Mexika.

Jen den před nehodou zemřeli další dva středoameričtí migranti poté, co se pokusili nastoupit do jedoucího vlaku ve státě Coahuila nedaleko texaské hranice.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *