Vzhledem k tomu, že z Ukrajiny prchají více než dva miliony lidí, některé země čelí bližší kontrole své reakce na uprchlickou krizi

Řekl, že od minulého pátku ministerstvo vnitra obdrželo v rámci programu celkem 8 900 žádostí, přičemž téměř polovina těchto případů byla naplánována ve střediscích pro podávání žádostí o víza a 340 prošlo bezpečnostními kontrolami.

Dwyer Cummins řekl, že vládní Ukrajinský rodinný program „pomůže desítkám tisíc lidí připojit se k jejich rodinným příslušníkům ve Spojeném království“.

Zastánci imigrace však uvedli, že britská vláda by se měla programu zcela vzdát a umožnit Ukrajincům žádat o azyl ve Spojeném království bez ohledu na to, zda mají rodinné vazby na Británii.

Vzhledem k tomu, že Moldavsko již přijalo více než 82 000 lidí, kteří uprchli z Ukrajiny, Sonia Siats z uprchlické charitativní organizace Freedom from Torture odsoudila Spojené království za „trvání na těchto vízových systémech“ a označila jejich úsilí za „krutou frašku“.

Sceats řekl, že „spodní čára“ z Úmluva o uprchlících z roku 1951smlouva OSN, která zavedla ochranná opatření pro uprchlíky, „měla skoncovat s těmito druhy překážek a zavést zásadu, že pokud utíkáte, abyste si zachránili život… máte dovoleno přijít a požádat o azyl hned po příjezdu. ,“ řekl.

Obavy vznesené v Calais

Dosud většina uprchlíků přešla do sousedních zemí Ukrajiny, jako je Polsko, Maďarsko, Moldavsko, Slovensko a Rumunsko, zatímco tisíce dalších se vydaly do vzdálenějších zemí, včetně Německa, Francie a Irska.

S Francií již probíhá spor s Británií o imigrační politiku země, Francouzi Ministr vnitra Gerald Darmanin obvinil britskou vládu z projevu „nedostatku lidskosti“ poté, co řekl, že desítky ukrajinských uprchlíků byly odmítnuty na hraničních přechodech v Calais a požádali je o návštěvu vízových úřadů mimo přístavní město, uvedl britský list. Hlídač Zmínil jsem se v neděli.

Britská ministryně vnitra Priti Patel popřela výpověď francouzského ministra a řekla médiím: „Dovolte mi opravit, co řekla francouzská vláda. Britská vláda nikoho neodevzdá a vůbec nikoho neobrátí zpět.“

READ  Po schválení odbornou komisí se předseda vlády rozhodl zastavit třetí dávku vakcíny pro starší Izraelce

Claire Mosley, zakladatelka charitativní organizace pro uprchlíky Care4Calais, která podporuje uprchlíky a žadatele o azyl v Calais, řekla, že je pravda, že ti, kdo hledali vstup do Spojeného království, byli odmítnuti. Řekla, že její tým pomáhá Ukrajincům se žádostmi o víza, ale řekla, že mnozí mají potíže s rezervací schůzek k žádosti o vízum online.

Mosley řekl, že britské řešení situace „nebylo ve skutečnosti překvapivé“. „Je to velkorysejší než jejich obvyklý přístup.“

Kromě řešení situace ze strany Spojeného království se zastánci přistěhovalectví zaměřili také na britskou vládu, která se pokusila zavést nová pravidla podle navrhovaného zákona o občanství a hranicích, která by kriminalizovala žadatele o azyl přijíždějící do Spojeného království cestami, které nepodléhají vládním sankcím, včetně přeplutí Lamanšského průlivu lodí.malý.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.