Estonsko se připojuje k České republice a Polsku ve vydávání humanitárních víz Rusům – OPET – Eurasia Review

Většina Rusů, kterým hrozí perzekuce za odpor proti válce na Ukrajině, a ti, kteří se rozhodli odejít do zahraničí, nepotřebuje pro Rusy víza k cestě do zemí, jako je Arménie, Gruzie a Turecko. Nyní ale mají novou možnost: tři země EU, Estonsko, Česká republika a Polsko, nabízejí speciální humanitární víza.

V případě Estonska jsou tato víza, která jsou součástí většího úsilí pomoci prodemokratickým a proevropským Rusům, rozšířena i na Bělorusy, kterým hrozí uvěznění proti Lukašenkově režimu (pravets.ee/ru/novosti/pravitelstvo-razreshit-rabotat-v-estonii-bezhencam-iz-rossii-i-belorussii-kotorym-byl A Region.Specialista/Humanitní obory/)

Na rozdíl od více než 40 000 uprchlíků, které Estonsko absorbovalo z Ukrajiny, byl počet migrantů, které pobaltská země absorbovala z dalších dvou slovanských zemí, mnohem menší, rozhodně méně než 100. Ale je to intelektuálně a kulturně důležité pro budoucnost, Shteba z Vadimské oblasti, říká expert.

Na jedné straně mnozí z těch, kteří chtějí opustit Rusko a Bělorusko, jsou IT profesionálové, pro které je snazší integrovat se do Digitálního Estonska. Na druhou stranu mnoho z těch, kteří přicházejí z východu, jsou ugrofinské národnosti, které mají příležitost rozvíjet svou kulturu a její spojení s širším ugrofinským světem.

Centrem této nové osady v Estonsku je prostor Reforum, který se nachází vedle estonského parlamentu na adrese Doom-Kuli 1.

Další dvě pobaltské republiky vítají ruské a běloruské přistěhovalce, i když stále nemají stejný druh humanitárních víz. Vilnius je sídlem Fóra svobodného Ruska a Lotyšsko udělilo dlouhodobá pracovní víza ruským novinářům, jejichž zaměstnavatelé v Putinově Rusku zavřeli.

V důsledku toho Tosht TV kanál a Novaya Gazeta Evropa se znovu otevřely v Rize.

READ  Místní česká královna zvolena | Místní zprávy

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.