Invazivní komár Aedes aegypti byl nalezen v několika okresech po celé Kalifornii, včetně okresu San Diego

Invazivní komár Aedes aegypti byl nalezen v několika okresech po celé Kalifornii, včetně okresu San Diego

SAN DIEGO (FOX 5/KUSI) – Invazivní druh komára, který může přenášet vážná onemocnění, byl identifikován v několika okresech po celé Kalifornii, včetně okresu San Diego.

Aedes invazivní Komár aegyptský, také známý jako komár žluté zimnice, obvykle kousne několikrát a je aktivní během dne. Mohou přenášet viry Zika, dengue, žlutá zimnice a chikungunya Vektorový řídicí program v San Diegu.

Malí černí komáři mají na nohách a zádech výrazné bílé pruhy.

a Kalifornské ministerstvo zdravotnictví V posledních několika letech monitorovala invazivní komáry rodu Aedes v celé Kalifornii jako součást celostátního systému sledování nemocí přenášených vektory.

a Vektorová mapa San diego Ukazuje, že invazivní komáři rodu Aedes byli nalezeni ve všech oblastech okresu San Diego.

V celé Kalifornii následující okresy nahlásily přítomnost invazivních komárů Aedes, zatímco několik okresů ve státě našlo jak Aedes aegypti, tak Aedes albopictus (také známý jako komár tygří):

Podle Kalifornské ministerstvo zdravotnictvíV Kalifornii došlo k omezenému místnímu přenosu viru dengue, obvykle prostřednictvím kousnutí komáry lidí, kteří dříve cestovali do oblastí, kde jsou tyto viry častější.

Aktualizace zapnuta Infekce dengue v Kalifornii CDPH Zprávy o zranění podle krajů zatím v roce 2024 k 1. dubnu:

  • Kings County – 1
  • Napa – 1
  • Nábřeží – 1
  • San Francisco – 3
  • San Mateo – 1
  • Santa Cruz – 2
  • Sonoma – 1
  • Ventura – 2
  • YOLO – 1

V jiných částech země, Mapa CDC Komár Aedes aegypti se vyskytuje v celé jižní polovině Spojených států, s menší koncentrací v jihozápadních státech Arizona a Nové Mexiko.

READ  Slzy astronomů skrz první snímky z Webbova dalekohledu

Invazivní komár Aedes klade vajíčka do malých misek s vodou. Když je teplé počasí, mohou komáři přejít z vajíčka do dospělého za méně než jeden týden.

Tipy, jak chránit svůj domov před komáry rodu Aedes — Zbavte se nebo ošetřete stojatou vodu kolem svého pozemku, zkontrolujte sítě na dveřích a oknech, abyste se ujistili, že se nemůže dostat dovnitř, noste dlouhé rukávy a kalhoty a používejte repelenty proti hmyzu.

Chcete-li požádat o prohlídku nebo o dotazy a rady, kontaktujte San Diego Vector Control na čísle 858-694-2888 nebo [email protected].

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *